Dünya 22 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Dünya fotoğrafçıları dört şehirde buluşacak

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011 için kayıtlar başladı. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri kayıtlarının başladığı gün, Dünya Fotoğraf Organizasyonu da 2011 için bir dizi yeni değişikliği duyurdu. Buna göre, Cannes’daki yıllık Dünya Fotoğraf Festivali’nin başarısı üzerine oluşturulan festival, 2011’de dünyanın çeşitli yerlerindeki dört önemli şehre açılacak. Dünya Fotoğraf Organizasyonu, fotoğraf tutkusunu her yıl binlerce daha fazla insana taşıyarak, San Fransisko, Meksico City, Şanghay ve Londra’yı ziyaret edecek. Tur, Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri törenine ilk kez ev sahipliği yapacak olan Londra’da son bulacak. Dünya Fotoğraf Organizasyonu, yeni bir yarışmayı da duyurdu ve 2011 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’ne yeni kategoriler ekledi. Amatör yarışmanın yerini alan Açık Yarışma, gittikçe artan sayıdaki fotoğrafsever için düzenlenecek. Amatör dalda, Doğa & Vahşi Yaşam, Seyahat ve Hava Karardıktan Sonra’yı da içeren 11 kategori bulunuyor ve her birinde tek bir fotoğraf seçilecek. Profesyoneller ve ‘ciddi olarak meraklı’ fotoğrafçılar, profesyonel yarışmaya katılmaya çağrıldılar. 14 profesyonel kategori üç tür altında toplandı.
Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2011 yarışması için kayıtlar 5 Ocak 2011’de son bulacak. Profesyonel ve Açık kategorilerini kazananlar, ödüllerini, 27 Nisan 2011’de Londra’daki Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri töreninde alacak. Ayrıca L’Iris d’Or’u kazanan/Yılın Sony Dünya Fotoğrafçısı açıklanacak ve 25 bin dolarlık ödülün yanı sıra Sony’nin Alpha dijital SLR kamera ekipmanını alacak. Açık yarışmanın genelini kazanan da 5 bin dolar ile birlikte Sony’nin Alpha dijital SLR kamera ekipmanını kazanacak.
Dünya Fotoğraf Organizasyonu ve Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri hakkındaki tüm detaylara www.worldphoto.org adresinden ulaşılabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:785

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics