Dünya 21 MART 2010 / 18:00

EMC, güvenlik danışmanlığı hizmetlerini geliştiriyor

EMC Corporation, EMC Danışmanlık’ın Güvenlik İş Birimi olan RSA’in, güvenlik konusundaki yeni çözümlerini duyurdu. Şirket, işletmelerin sektörün standartlarına ve uyumlulukla ilgili mevzuatlara uyumlu olmalarına yardım edecek, sanallaştırma ve sahtecilik riskini azaltacak, kimlik bilgilerini güvence altına alacak ve güvenlik operasyonlarını geliştirecek gelişmiş servisler ile yeni ürün ve hizmetleri sunacak.
Konuyla ilgili olarak EMC Corporation’da EMC Danışmanlık’tan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Roloff,  “EMC Danışmanlık risk yönetimini optimize edecek ve iş hedeflerine ulaşma süresini hızlandıracak strateji ve programlar sunmada öncü olan bir şirkettir. Bugün işletmelerde güvenlik için veri merkezinin çevresine duvarlar örmek artık yeterli değildir. Bunun yerine, EMC Danışmanlık’ın güvenlik birimi olan RSA’nın güçlü bir güvenlik planına yönelik sunduğu benzersiz veri merkezli yaklaşım idealdir. Bu yaklaşım verinin bütünlüğü ve gizliliğini yaşam döngüsü boyunca nereye hareket ederse etsin, kim erişirse erişsin ve nasıl kullanılırsa kullanılsın kaynağında korumak için tasarlandı” dedi.  IDC’de GRC Altyapısından Sorumlu Program Yöneticisi Vivian Tero ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün, kuruluşlar aşırı derecede genişletilmiş ve  sanallaştırılmış ortamlarda güvenlik ve risk yönetimine yönelik noktasal çözüm yaklaşımlarının sürdürülebilir olmadığını her geçen gün daha fazla fark ediyor. Riskleri dinamik olarak yönetmek durumunda kaldıklarında, kuruluşların, güvenliği işlerinin getirdiği koşullara uygun bir yere konumlayabilmeleri ve ayrıca BT varlıkları ve güvenlikle ilgili uyumluluk etkinliklerinin getirdiği bağımlılıkları anlamaları gerekir. EMC Danışmanlık’ın sunduğu yeni hizmetler bütünleşik ve proaktif çözümler arayanlar için oldukça faydalı olacak” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : EMC Sayı:763
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN