Dünya 14 ŞUBAT 2016 / 14:24

Ericsson yeni ICT Merkezi’ni hizmete açtı

Ericsson’un, yeni ICT Merkezi, İsveç’in Rosersberg şehrinde açıldı. 20 bin metrekare büyüklüğündeki Rosersberg tesisi, Ericsson’un Linköping’te 2014 yılında açtığı ICT Merkezi'nden sonra, hizmete soktuğu ilk ICT Merkezi olma özelliğini taşıyor. İsveç’te bulunan iki merkezin yanı sıra Ericsson, 2016’nın ikinci çeyreğinde Kanada’nın Montreal şehrinde de bir ICT Merkezi açmayı planlıyor.
Tesis, Ericsson’un yeni çözümlerini, gerçeğe en yakın mobil operatör ağları üzerinde test etmesine olanak tanıyor. Yakın bir gelecekte Ericsson’un müşterileri de 2016’da detayları açıklanacak on adet ‘Business Near Centers’ vasıtasıyla birlikte çalışabilirlik testleri, denemeler, erken erişim ve yeniliklere ulaşmak için ICT Merkezlerine uzaktan bağlanabilecekler. Merkezler, bulut çözümlerinden beslenecek ve Ericsson’un ürün portfolyosunun önemli bir kısmına ev sahipliği yapacak.

Küresel ICT Merkezleri, Ericsson’un aynı zamanda sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşması anlamında da çok nemli bir adım niteliğini taşıyor. Tesislerin özel dizaynı, modüler ve ölçeklenebilir yapısı ile enerji ve alanların etkin kullanımını mümkün kılıyor. Ericsson, Kanada’daki Montreal tesisini de açtıktan sonra, 2012 test laboratuvarlarındaki tüketimine oranla yüzde 40 daha az enerji harcayacağını öngörüyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics