Dünya 29 TEMMUZ 2012 / 15:12

Ericsson, yılın ikinci çeyreğinde satışlarını yüzde 9 artırdı

Ericsson’un satışları yılın ikinci çeyreğinde önceki üç aylık döneme göre yüzde 9 artışla iyi bir performans gösterdi.

Ericsson’un satışları yılın ikinci çeyreğinde önceki üç aylık döneme göre yüzde 9 artışla iyi bir performans gösterdi. Bu üç aylık dönemde de, kapsama alanı projelerinin, kapasite projelerine göre daha fazla paya sahip olduğu temel iş bileşimi devam etti. Avrupa’daki ağ modernizasyon projelerinin kâr marjlarına olumsuz etkisinin, 2012 sonunda kademeli olarak düşüşe geçmeye başlayacağı tahmin ediliyor.
Ericsson Başkanı ve CEO’su Hans Vestberg’in ikinci çeyrek sonuçlarını “Bu çeyrekte Global Hizmetler ve Destek Çözümlerine talep güçlüydü ancak ağ donanımı satışları geçen yılın aynı dönemine göre düştü ve bunun temel sebepleri CDMA ekipman satışlarında beklenen düşüşün gerçekleşmesinin yanı sıra Çin’de azalan ekonomik faaliyetler ve bu kapsamda GSM satışlarının zayıflaması ve Rusya’da 3G satışlarının azalmasıydı” sözleriyle yorumladı.
Vestberg şunları ekledi: “Bazı bölgelerdeki makroekonomik gelişmeler ve siyasi belirsizliklerin müşterilerimizin yatırımları üzerindeki etkilerini izlemek amacıyla müşterilerimizle yakın ilişkilerimizi sürdürüyoruz. Müşterilerle konuşmalarımızdan çıkan sonuçlara göre artan veri trafiğinin temel sürükleyici etkenlerinin değişmediği görülüyor. Bugün 700 milyondan fazla akıllı telefon abonesi bulunuyor ve bizim tahminlerimize göre bu rakam 2017’de üç milyarın üstüne çıkacak. Bu etkenler dikkate alındığında müşterilerimizin şebeke performansı ve hizmet kalitesi alanına giderek daha fazla odaklanacaklarını tahmin ediyoruz. Bu da donanım, yazılım ve hizmetler alanında operatörlerin sürekli yatırım yapmalarını gerektirecektir.
ETİKETLER : Sayı:882

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics