Dünya 13 ARALIK 2015 / 17:10

Facebook Android için Güvenlik Kontrolünü aktifleştirdi

1.5 milyardan fazla kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu olan Facebook, yüksek kullanıcı sayısı olması dolayısıyla bazı güvenlik önlemlerini de beraberinde getiriyor.
Facebook, geçtiğimiz yaz masaüstü için kullanıma sunulan ve hesaplara daha fazla güvenlik önlemi eklenmesine yardımcı olan Güvenlik Kontrolü’nü, Android’in Facebook uygulaması için de etkinleştirdiğini duyurdu.
Güvenlik Kontrolü, sadece birkaç dakika içinde kullanılmayan tarayıcılarda ve uygulamalarda Facebook’tan çıkış yapılmasını ve birisi yeni bir bilgisayar veya telefondan hesaba giriş yapmaya çalıştığında, hesap sahibine bildirim gönderilmesini sağlayan giriş uyarılarının etkinleştirilmesini ve şifrenin nasıl korunacağının öğrenilmesini sağlıyor.
Güvenlik problemlerinin arttığı günümüzde, insanların Facebook hesaplarını korumak için onlara sunulan güvenlik kontrollerinden haberdar olmasının önemli olduğunu vurgulayan Facebook, güvenlik konusunda bilinçli olmanın ve herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadan, gerekli önlemlerin alınmasına dikkat çekiyor. Android için Facebook uygulamasında yer alan Facebook Yardım Merkezi’nden Güvenlik Kontrolü’ne ulaşılabiliyor.
 
ETİKETLER : 1050

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN