Dünya 13 ARALIK 2015 / 17:10

Facebook Android için Güvenlik Kontrolünü aktifleştirdi

1.5 milyardan fazla kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu olan Facebook, yüksek kullanıcı sayısı olması dolayısıyla bazı güvenlik önlemlerini de beraberinde getiriyor.
Facebook, geçtiğimiz yaz masaüstü için kullanıma sunulan ve hesaplara daha fazla güvenlik önlemi eklenmesine yardımcı olan Güvenlik Kontrolü’nü, Android’in Facebook uygulaması için de etkinleştirdiğini duyurdu.
Güvenlik Kontrolü, sadece birkaç dakika içinde kullanılmayan tarayıcılarda ve uygulamalarda Facebook’tan çıkış yapılmasını ve birisi yeni bir bilgisayar veya telefondan hesaba giriş yapmaya çalıştığında, hesap sahibine bildirim gönderilmesini sağlayan giriş uyarılarının etkinleştirilmesini ve şifrenin nasıl korunacağının öğrenilmesini sağlıyor.
Güvenlik problemlerinin arttığı günümüzde, insanların Facebook hesaplarını korumak için onlara sunulan güvenlik kontrollerinden haberdar olmasının önemli olduğunu vurgulayan Facebook, güvenlik konusunda bilinçli olmanın ve herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadan, gerekli önlemlerin alınmasına dikkat çekiyor. Android için Facebook uygulamasında yer alan Facebook Yardım Merkezi’nden Güvenlik Kontrolü’ne ulaşılabiliyor.
 
ETİKETLER : 1050

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics