Dünya 08 EKİM 2015 / 15:57

Facebook profil fotoğraflarına hareket getirdi

Kullanıma açıldığından bu yana sürekli kendisini yenileyen ve kullanıcı geri dönüşlerine önem veren yapıya sahip Facebook, uzun bir süredir profil konusunda kullanıcılarına önemli bir yenilik sunmuyordu. Sosyal medya devi kullanıcılarına sürpriz yaparak hareketli profil fotoğraflara geçiş yaptı. Vine videolarında olduğu gibi kendisini tekrar eden bir yapıya sahip mini videolar, maksimum 7 saniyelik olacak şekilde kullanılabilecek. Henüz test aşamasında olan yeni uygulamanın kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmesi beklenirken, uygulamanın hangi tarihte genel kullanıma açılacağı konusunda bilgi verilmedi.

Son dönemde yaşadığı teknik problemlerle kullanıcılarını üzen sosyal medya sitesi Facebook, hareketli profil fotoğrafının yanı sıra getirdiği yeniliklerle kullanıcılarının gönlünü almayı hedefliyor. Bu doğrultuda kullancılarına profil fotoğraflarını zamanlama özelliğini getiren Facebook, bu sayede kullanıcılarının siteyi kullanırken daha fazla eğlenmelerini ve sosyalleşmelerini istiyor. Geçici profil değiştirme özelliğiyle birlikte anlık durumlara ve özel günlere has fotoğrafları profil fotoğrafı yapabilecek kullanıcılar, zamanladıkları bu profil fotoğrafları tekrardan değiştirmek zorunda kalmayacaklar. Zamanlaması geçen fotoğraflar otomatik olarak orijinal profil fotoğrafına dönüş yaparken, kullanıcılar tekrardan bir işlem yapmak zorunda kalmayacaklar. Özellikle Türkiye’de bazı günlerde tepki olarak profil fotoğrafının değiştirilmesi geleneği, zamanlanmış profil fotoğrafı özelliği sayesinde çok daha kolay gerçekleştirilecek ve sonrasında unutulmayacak.
ETİKETLER : 1041

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN