Dünya 03 OCAK 2016 / 15:06

Facebook yeni özelliği Photo Magic'i tanıttı

Dünyada aylık 1,55 milyar aktif kullanıcısı olan Facebook, Messenger’a eklediği yeni özelliği Photo Magic ile fotoğraf paylaşımını kolaylaştırıyor.
Güncel verilere göre Facebook Messenger üzerinden ayda 9,5 milyardan fazla fotoğraf paylaşılıyor. Sık kullanılan fotoğraf paylaşımı fonksiyonunu geliştirmek isteyen Facebook, Messenger’a yeni eklediği Photo Magic özelliğiyle bunu başarmayı hedefliyor.

Photo Magic uygulaması, Facebook profilinize eklediğiniz fotoğraflar için yüz tanıma teknolojisini kullanıyor. Photo Magic ile fotoğraflardaki yüzleri tanıyarak, fotoğrafları Messenger’da göndermeden önce kişilerin isimlerini otomatik olarak öneriyor. Messenger’ın bu yeni özelliği kullanmak isteyenler, Messenger’ın 'ayarlar' bölümünde yer alan Photo Magic’i aktifleştirmesi yeterli oluyor. 17 Aralık Perşembe günü AB ve Kanada dışındaki tüm ülkelerde kullanıma açılan özellik, bu ülkelerde yasal sınırlamalar nedeniyle kullanılmıyor.

Yılbaşı sezonu için yenilikler getiren Facebook sadece Photo Magic ile sınırlı kalmıyor. Messenger’a yeni kişiselleştirme özellikleri de ekleyen Facebook, kullanıcılarına sohbet içerisinde arkadaşlara takma isim verebilme, konuşma balon rengini değiştirme ve konuşma için sabit emoji seçebilme özelliği sunuyor.
ETİKETLER : 1053 Facebook Messenger

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN