Dünya 17 EKİM 2010 / 18:00

Fiberde küresel işbirliği

Huawei, British Telecom (BT) ile stratejik ortaklığı kapsamında fiber tabanlı yeni ulusal erişim şebekesinin kurulmasında erişim ekipmanlarını sağlayacağını duyurdu. BT, uygun yatırım ortamı olması durumunda 2015’e kadar, İngiltere’deki hanelerin üçte ikisine süper hızlı genişbant girişi yapmak üzere, yeni nesil genişbant şebekesine fazladan bir milyar sterlin daha harcamayı planlıyor. Huawei de, bu süreçte altyapı konusunda destek verecek. Huawei’nin açık ve birleşik bir platforma dayanan SingleFAN (Fiber Erişim Ağı) çözümü ile BT’nin Openreach’in işletme ve bakım maliyetlerini düşürmesini sağlıyor. Huawei’nin SingleFAN çözümü aynı zamanda, evdeki ve işteki kullanıcılara yönelik çoklu oyun (multi-play) hizmetlerini yaygınlaştırmak için Openreach ağını kullanan operatörlere gelecekteki sorunlarına çözüm olacak bir platform sunuyor.
BT’nin İngiltere’nin tamamını kapsayan fiber kurulum projesine katkıda bulunmaktan ötürü gururlu olduklarını belirten Huawei Avrupa Başkanı Chengdong Yu, genişletilen işbirliği konusunda ‘‘Huawei, dünyanın her yerinde optik erişim çözümlerini tasarlayıp hizmete sunma konusunda kapsamlı bir deneyime sahip. Bu deneyimimizi; yenilikçi ve güçlü kapasitemizi de kullanarak, İngiltere’nin süper hızlı genişbant teknolojisinden yararlanması için kullanacağız” diye konuştu.
BT ile Huawei arasındaki güçlü işbirliğinin devam ettiğini belirten Openreach CEO’su Steve Robertson da; “Huawei ile 2.5 milyar sterlin tutarındaki fiber teknolojisi yatırımımızın bir parçası olarak, yeni nesil erişim ağını konuşlandırmada stratejik ortaklarımızdan biri olarak seçmek ve işbirliğimizin kapsamını daha da genişletmekten memnuniyet duyuyoruz. Huawei’nin en ileri optik erişim ve aktarım teknolojisi, operatörlerin kendi müşterilerine daha gelişmiş ve çeşitlendirilmiş
bir genişbant deneyimini sunmalarını sağlayacak” dedi.
ETİKETLER : Sayı:792

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics