Dünya 12 HAZİRAN 2016 / 12:30

FIFA, video tekrar teknolojisini test edecek

Sporda teknolojinin kullanımı gün be gün artarken, FIFA da bu konuda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.
Teknoloji, her sektörde olduğu gibi spor alanında da etkisini önemli ölçüde hissettiriyor. Son dönemde futbolda da teknolojiden faydalanılmaya başlanırken, FIFA bu alanda önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda gol çizgisi teknolojisi ve çipli top gibi teknolojiler üzerine denemeler gerçekleştiren FIFA, hakem kararları için ‘video tekrar teknolojisinden’ yararlanmak istiyor.
Son yıllarda hakem kararlarının sık sık eleştirilmesi ve bu noktada kulüplerden ve oyunculardan gelen taleplerin artmasıyla birlikte FIFA’nın gündemine giren ‘video tekrar teknolojisi’, ilerleyen günlerde test sürecine girecek. Önümüzdeki yıl düzenlenecek bazı turnuvalarda ilk etapta çevrimdışı olarak test edilecek uygulama, ilerleyen süreçte çevrimiçi olarak da hizmet verecek.
2017 yılında çevrimiçi olarak hakemlere destek vermesi beklenen uygulama, Almanya, Hollanda, Portekiz, Brezilya gibi ülkelerdeki liglerin yanı sıra Dünya Kulüpler Şampiyonası gibi turnuvalarda da test sürecinden geçecek.
ETİKETLER : FIFA 1076
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN