Dünya 19 MART 2016 / 15:39

Ford Smart Mobility ile yeni bir döneme başlıyor

Sürücüsüz otomobil konsepti üzerine çalışmalar gerçekleştiren otomobil üreticilerinden Ford, çalışmalarını yeni kurulan Smart Mobility adlı şirket üzerinden yürütecek.
Yeni nesil otomobil teknolojileri üzerine çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ford, çalışmalarına yeni kurduğu Smart Mobility adlı şirket üzerinden devam edecek. Smart Mobility ile özellikle otomotiv dünyasının geleceğini oluşturan elektrikli ve sürücüsüz araç konseptleri üzerine yoğunlaşacak olan Ford, yeni şirketle birlikte tam olarak bu konulara odaklanmış bir ekip yarayacak. 
Bildiğiniz gibi özellikle son birkaç yıl içerisinde hem otomobil üreticileri hem de teknoloji şirketleri elektrikli otomobiller ya da sürücüsüz otomobiller konusunda önemli yatırımlar yapıyor. Ford da yine bu alanda ciddi çalışmalar yapan şirketlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. ABD merkezli otomobil üreticisi, gelecekte hazırlayacağı otomobiller için vizyon hazırlıkları yapıyor. Ford son olarak, Smart Mobility adını verdiği alt bir şirket kurdu.
Smart Mobility adlı yapıyla birlikte sürücüsüz ve elektrikli araç konseptlerinin yanı sıra araç içi eğlence ve işletim sistemleri üzerine de çalışmalar yürütecek olan Ford, bu çalışmalarla birlikte ilerleyen süreçte bu alanlarda zirveye oynamayı amaçlıyor.
Özellikle son yıllarda Google’ın ve Apple’ın araç içi eğlence ve işletim sistemlerine karşı otomobil üreticileri de ellerini güçlendirmeye başladılar. Üreticiler, araçları için geliştirdikleri sistemlerle, araçlarını yoğun rekabetin yaşandığı ekosistemde rakiplerinden bir adım öne geçirmeyi amaçlıyorlar. Ford da bu doğrultuda yaptığı hamle ile birlikte sadece sürücüsüz araç ve araç eğlence sistemlerine odaklanan bir ekip oluşturacak. Bu ekip de yapacağı çalışmalarla Ford müşterilerine fark yaratan teknolojiler sunmaya gayret edecek. 
ETİKETLER : 1064 ford
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN