Dünya 18 HAZİRAN 2016 / 16:04

Fortinet AccelOps'u satın aldı

Fortinet, ağ güvenliği izleme ve analiz çözümleri alanında çalışmalar gerçekleştiren AccelOps’u satın aldığını duyurdu.
Fortinet, AccelOps’u satın aldığını duyurdu. Bu satın alma ile Fortinet’in Security Fabric stratejisi; çoklu bayi çözümleri genelindeki gelişmiş ağ güvenliği görünürlüğü, güvenli veri analizleri ve tehdit istihbaratı ile daha da genişlemiş oldu.
Satın alma ile beraber AccelOps çözümleri FortiSIEM’e dönüşecek ve Fortinet Security Fabric stratejisinin bir parçası olacak. Bu sayede müşterilere hem Fortinet hem de çoklu bayi güvenlik çözümleri genelinde daha fazla görünürlük sağlanacak. Böylece nesnelerin internetinden bulut sistemlerine kadar daha kapsamlı uçtan uça ağ segmentasyonu stratejileri mümkün hale gelecek. Güvenlik korelasyonları ve analiz sonuçları doğrudan Security Fabric içerisine dahil edilerek otomatik tehdit koruması sunulacak. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Fortinet Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ken Xie, “Saldırıların yüzde 60’ı açığın ortaya çıkmasından dakikalar içerisinde çalınan verilerden başlıyor ve yeterli güvenli izlemesi ile güvenli olay korelasyonu olmadığından tespit edilemiyor. Buna ek olarak kurumların dağıtık ve çoklu bayi ağları genelinde bütüncül bakış açısı eksikliği ve tehdit bilgilerinin karmaşıklığı büyük veri güvenliğinde sorunlara neden oluyor. AccelOps’u satın alarak Fortinet, Security Fabric stratejisini güvenliği ve uyumlu izlemeyi, çoklu bayi güvenlik çözümleri ile birleştirerek bu sorunları hedefleyecek şekilde otomatik ve işlenebilir güvenlik istihbaratını IoT’tan buluta kadar mümkün kılıyor” dedi.  
Bunun yanı sıra AccelOps ve FortiGuard Labs’in global tehdit istihbaratı ve üçüncü parti tehdit beslemelerinin bir araya gelmesi ile elde edilen yeni Nesil Güvenlik Bilgisi ve Olay Yönetimi veya Yeni Nesil SIEM gibi özellikler Fortinet Security Fabric çözümü ile entegre edilecek. Şirketler; önceliklendirilmiş ve koordinatlı yanıtlar ile işlenebilir tehdit istihbaratına dağıtık ağlar genelinde abonelik ile sahip olabilecek.  
ETİKETLER : 1077 Fortinet AccelOps

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics