Dünya 23 OCAK 2016 / 16:28

Foursquare 45 milyon dolarlık yatırım aldı

Konum tabanlı uygulamaların popülerleşmesini sağlayan Foursquare, 45 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.
Foursquare’in kurucu ortağı hem de CEO’su Dennis Crowley koltuğunu 1,5 yıldır COO pozisyonunda bulunan Jeff Glueck’e bıraktı. Eski CEO Dennis Crowley ise İcra Kurulu Başkanı koltuğuna oturacak. Bir zamanların hızlı yükselen konum tabanlı uygulama Foursquare, Union Square Ventures ile birlikte 45 milyon dolarlık yatırım turunu yeni tamamlayarak, başladığı ilk günden bugüne toplam aldığı yatırım miktarını 200 milyon dolara çıkardı. Buna rağmen 2013’te piyasa değeri 650 milyon dolar olan şirketin değeri 300 milyon dolar seviyesine geriledi.
CEO koltuğuna oturan Jeff Glueck yaptığı açıklamada; operasyon ve yönetim kararlarından uzaklaşarak, Foursquare için yeni şeyler inşa edeceğini, heyecanının sürdüğünü ve Foursquare’in geçmişte şirketleri ölçekleme konusunda uzman kişiler tarafından yönetilmesinin önemli olduğunu ifade etti.  Şirket bu yeni atamayla, kaybettiği piyasa değerini tekrar toparlayabilir mi bilinmez. Ancak Jeck Glueck’in bir an önce şirketin para kazanması için yeni yollar bulması gerekiyor.
ETİKETLER : 1056 Foursquare
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN