Dünya 05 MART 2016 / 16:00

Foxconn ve Sharp anlaşmasında pürüz çıktı

Birçok teknoloji devine üretim konusunda destek veren Foxconn, Sharp'ı almaya çok yakın. Son dönemde oldukça zorlu bir dönemden geçen ve yüklü borçlarla uğraşan şirket, Foxconn'un gösterdiği ilgiye çok fazla kayıtsız kalamadı. Foxconn'un yaptığı 6,24 milyar dolarlık teklifi kabul eden Sharp yönetimi anlaşmanın tamamlanmasını bekliyor. 
Foxconn'un Sharp konusunda bu kadar ısrarcı olmasının temelinde, Sharp'ın Apple için ekran üretimi gerçekleştiriyor olması yatıyor. Apple'ın da destek verdiği satın alma işlemiyle birlikte, Apple yeni cihazlarının ekranları üzerinde istediği gibi çalışmalar gerçekleştirebilecek.
Foxconn, Sharp yönetimini ikna etmek için yoğun bir çaba sarfetti. İlk etapta yapılan teklifleri reddeden Sharp yönetimi, ilerleyen süreçte gelen tekliflerin yükselmesiyle birlikte Foxconn'u geri çeviremedi.
Buna karşın ortaya çıkan yeni bir pürüz, anlaşmanın resmiyete dökülmesinin önüne geçti. Foxconn’un anlaşmanın gerekliliklerini henüz karşılayamaması ve ortaya çıkan eksiklerin anlaşmanın tamamlanmasının önüne geçtiği ifade edilirken, anlaşmanın ne zaman tamamlanacağı konusunda bilgi verilmedi. 
ETİKETLER : 1062 Foxconn Sharp
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN