Dünya 17 TEMMUZ 2016 / 09:32

General Electric ve Microsoft’tan dijital dönüşüme yönelik işbirliği

İki şirket arasındaki yeni iş birliği ile General Electric’in Predix platformu ve Microsoft Azure platformu arasında entegrasyon sağlanarak şirketlerin dijital dönüşümlerine katkı sağlanacak.
General Electric ve Microsoft, General Electric’in Endüstriyel İnternete yönelik Predix platformunu, endüstriyel işletmelere yönelik Microsoft Azure bulut platformunda kullanılabilir hale getirecek bir ortaklık kurduklarını açıkladılar. İki şirket arasındaki geniş stratejik işbirliğine yönelik ilk adım olma özelliği taşıyan bu hamle, dünya çapındaki müşterilerin endüstriyel varlıklarından bilgi edinmesini ve Microsoft'un kurumsal bulut uygulamalarından faydalanmasını mümkün kılıyor. Predix'in Azure'a taşınmasıyla, aynı müşteriler doğal dil teknolojisi, yapay zeka, gelişmiş veri görselleştirme ve kurumsal uygulama entegrasyonu gibi ek yetkinliklere erişebilecek.
Şirketlerin endüstriyel makinelerini uçtan uca buluta bağlamaya çalıştığı bir ortamda, Predix platformunu Azure'a taşımak, müşterilere makinelerden ve bilgi sistemlerinden güvenli şekilde veri gücü toplama konusunda çok sayıda seçenek ve esneklik sağlıyor. Bu sayede dünya genelindeki şirketler, Endüstriyel Nesnelerin İnternetini oluşturan operasyonel teknolojilerin ve bilgi teknolojilerinin arasında bir köprü oluşturabilecek.
Ayrıca GE ve Microsoft, endüstriyel verileri, iş süreçleri ve analizleri ile bağlantılı hale getirmek üzere, Predix'i Azure IoT Suite ve Cortana IntelligenceSuite'in yanı sıra Office 365, Dynamics 365 ve Power BI gibi Microsoft iş uygulamaları ile entegre etmeyi planlıyor.
Genenal Electric Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jeff Immelt, konuyla ilgili olarak “Bulut ile endüstriyel makineleri İnternete bağlamak, iş süreçlerini yalınlaştırma ve işlerin nasıl yapılacağını yeniden planlama yolunda atılmış çok büyük bir adım. GE, müşterilerinin bu makinelerden gelen yüksek miktardaki verilerden değer elde etmesine yardımcı oluyor ve Endüstriyel İnternetin küresel bir ölçekte gelişmesini mümkün kılacak Microsoft gibi endüstri lideri ortaklardan oluşan bir ekosistem kuruyor” dedi. 
Microsoft CEO'su Satya Nadella ise “Dünya genelindeki her sektör ve her şirket, dijital teknoloji dönüşümüne uğruyor. GE gibi şirketlerle çalışarak, fabrikalardan akıllı binalara kadar her iş kolunda dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olabileceğimiz yepyeni bir müşteri kitlesine ulaşabiliriz” dedi.
2016 sonuna doğru yazılımcılara yönelik ön izleme sürümü sunulacak ve Azure üzerinde Predix 2017'nin ikinci çeyreğinde ticari olarak piyasaya çıkacak. 25-27 Temmuz'da Las Vegas'ta yapılacak olan Predix Transform ve 15-16 Kasım'da San Francisco'da yapılacak olan Minds + Machines konferanslarında Microsoft ve GE’nin ortaklığı hakkında daha geniş bilgilendirme yapılacağı açıklandı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics