Dünya 09 EKİM 2011 / 12:25

Genişbantta verilen sözler yakın takipte

Avrupa Komisyonu, Avrupa’da genişbant performansının reklamlarda söylenen kadar olup olmadığını araştırmak için kolları sıvadı. Pazar ölçüm şirketi SamKnows, projenin tüm süreçlerini üstlenecek. Şirketin hedefi; tüm Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerde internet hizmetlerinin hızı ve güvenilirliği konularında net bir resmi ortaya koyabilmek. Elde edilecek sonuçlar; internet servis sağlayıcıları, düzenleyiciler ve tüketicilerin erişimine de açılacak.
Araştırmayı yürütecek şirketi seçen Avrupa Komisyonu, şimdi de bu projede görev alacak 10 bin gönüllüyü bulmaya çalışıyor. Bu gönüllülere ‘whitebox’ olarak isimlendirilen küçük bir cihaz ulaştırılacak. Gönüllüler bu cihazı, evlerindeki internet bağlantılarına takacak. Kişi genişbant hattını kullanmadığı zamanlarda, ‘whitebox’ bağlantının hızını ve performansını ölçmek amacıyla bir dizi otomatik test yapacak.
ETİKETLER : Sayı:841
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN