Dünya 10 OCAK 2016 / 12:45

GM sürücüsüz otoya yatırım yapmaya hazırlanıyor

Otomotiv ve teknoloji dünyasının sürücüsüz otomobil konusuna olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Şirketler, konuyla ilgili çalışmalarını yeni fikirlerle geliştirmek için çaba sarfederlerken, General Motors’un bu alandaki son hamlesi oldukça ilgi çekici.

Şirketlerin konuyla ilgili yaklaşımları her geçen gün farklı bir boyut kazanırken, General Motors, konuya paylaşım ekonomisi ile yaklaşmaya hazırlanıyor. Bu noktada araç çağırma servisi Lyft’e 500 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyuran General Motors, sürücüsüz otomobil konsepti ile paylaşım ekonomisini bir potada eritecek.

The Verge'de yer alan habere göre, anlaşma ile birlikte General Motors, Lyft’e 500 milyon dolar yatırım yapacak. Yatırımla beraber General Motors ile yeni bir servis üzerinde çalışacak olan Lyft, kendi bünyesinde yeni bir sürücüsüz araç çağırma servisi üzerine yoğunlaşacak. Lyft, bu anlaşma ile uzun vadede sürücüsüz otomobiller konusunda diğer araç üreticilerinin de ilgisini çekerek, araç kiralama ağını genişletmek için kullanacak gibi görüyor. 

General Motors, sürücüsüz otomobil konusuna farklı bir bakış açısı getirmiş olacak. Kendi  sürücüsüz araçları yerine talebe göre araç çağırma servisi üzerinden hizmet vermeyi amaçlayan General Motors, bu sayede müşterilerinin tam manasıyla arzu ettikleri tarzda seyahat edebilmelerinin önünü açmayı hedefliyor. 
ETİKETLER : gm general motors lyft 1054

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics