Dünya 13 MART 2016 / 14:47

Google DeepMind ile sağlık tarafına yöneliyor

Google, yapay zeka özelinde çalışmalar yürüten DeepMind ile sağlık tarafına uygulamalar geliştirmeye hazırlanıyor. Google, sağlık tarafına özel uygulamalar geliştirmek istiyor. Bu konuda bünyesindeki DeepMind'tan yararlanmaya hazırlanan şirket, hastalıkları tespit edilmesi ve komplikasyon süreçlerinde yer alan risklere karşı önlemler alınabilmesi konusunda sağlık sektörü çalışanlarına yardımcı olmayı amaçlıyor. 

Şirket, DeepMind Health adına sahip olacak platform üzerinden uygulamalar geliştirecek. İlk etapta akut böbrek rahatsızları üzerine yoğunlaşacak olan platform, ilerleyen süreçte farklı rahatsızlıklar üzerine de yoğunlaşmayı planlıyor.

Uygulamaların çalışma prensibinden söz etmek gerekirse, ‘Streams’ adını taşıyan iPhone uygulaması üzerinden hastane çalışanlarının hastalar hakkındaki bütün önemli bilgilere ulaşmasını sağlayan uygulama, sahip olacağı araçlarla çalışanların hayatını kolaylaştıracak.

Otomatik öğrenme ve yapay zeka gibi özelliklere sahip olmayan uygulama, ilk etapta sadece hastanedeki iş süreçlerini hızlandırıp, hastaların yanlış teşhis ve tedavi süreçlerine maruz kalmalarını engelleyecek gibi görünüyor. Hali hazırda İngiltere’de test sürecinde olan uygulama, başarılı bir test süreci ve DeepMind Health üzerine yapılacak çalışmalar ile birlikte çok daha farklı bit boyuta erişerek, sağlık alanında önemli bir platform haline gelebilir. 
ETİKETLER : deepmind google 1063

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics