Dünya 10 AĞUSTOS 2015 / 07:07

Google Glass kurumsal pazarı hedefliyor

Bir fikir olarak ortaya çıkan ve devamında bireysel kullanıcı pazarını hedefleyen Google Glass, pazara sunulduktan sonra gördüğü ilgiyi kaybetmeye başlamıştı. Google'ın projeyi rafa kaldırdığı yönünde iddialar geçtiğimiz aylarda iyice artarken, Google'ın "Glass Projesi" üzerinde farklı planları olduğu ortaya çıktı.

Giyilebilir teknoloji pazarının oluşmasıyla birlikte pazarda yer alan ürün çeşitliliği de giderek artmaya başladı. Teknoloji şirketleri, pazara özgün ve kullanışlı ürünler sunmaya gayret ederken, bu alandaki rekabetin de bu ürün çeşitliliğe olan katkısı yadsınamaz. Hızlı bir şekilde oluşan pazarda akıllı saatler ve bileklikler başı çekmeye başlarken, pazarın iddialı ürünlerinden olan Google Glass, şaşırtıcı bir şekilde beklediği ilgiyi görememişti. Google Glass, bireysel kullanıcılar tarafından beklediği ilgiyi göremese de, Google bu konunun peşini bırakacağa benzemiyor.

Bireysel pazarda yaşanan yenilgiye karşın kurumsal tarafta Google Glass ile şansını bir kez daha denemek isteyen Google, bu konudaki çalışmalarını da hızlandırmış durumda. Google Glass "Kurumsal Sürüm" üzerinde çalışan şirket, bu yeni sürümle birlikte bir takım enilikleri de getirmeye hazırlanıyor. Öncelikle artırılmış gerçeklik desteğine ağırlık veren Google, bununla birlikte Glass'ın fiziksel özellikleri üzerinde de yeniden çalışacak. Tel gövde yerine düğme ve menteşe sistemini hayata geçirecek şirket, bu sayede birden fazla Google Glass ile farklı iş kollarına ulaşmayı amaçlıyor.

Yeni sağlam yapısı ile fabrika ortamlarına ve dış ortamlarda da kullanılması hedeflenen cihaz, geliştirilmiş prizma sistemi sayesinde kullanıcılarına daha geniş bir görüş alanı vadedecek. Daha güçlü bir pil ile iş süreçlerine katkıda bulunması beklenen Google Glass'ın yıl sonuna doğru iş dünyasının beğenisine sunulması bekleniyor.

 
ETİKETLER : 1033

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics