Dünya 10 TEMMUZ 2016 / 14:45

Google kendi akıllı telefonu için somut adımlar atıyor

Google, tamamen kendi imzasını taşıyan akıllı telefon için geri sayıma geçti. Uzun bir süredir kendine ait bir akıllı telefon üzerine çalışmalar gerçekleştiren Google, bu konuda somut adımlar atıyor. Kulislerde yeni akıllı telefon serisinin Nexus ailesinin üyesi olacağı konusunda söylentiler dolaşıyor olsa da, son gelen haberler yeni akıllı telefon serisinin Nexus’tan bağımsız şekilde olacağı yönünde.
Yeni telefon serisinin tamamen Google’a ait olacağı ifade edilirken, Nexus serisinin aksine bu kez Google, diğer telefon üreticilerinden destek almayacak. Google’ın kendi üretimi olacak yeni akıllı telefon, bu noktada Google servislerinden ve güncellemelerinden de öncelikli olarak faydalanabilecek.
Geçtiğimiz aylarda Google CEO’su Sundar Pichai, akıllı telefon pazarına daha fazla odaklanmaya hazırlandıklarını belirtmiş, bu açıklama Google’ın akıllı telefon pazarında büyük oynamaya hazırlandığı şeklinde yorumlanmıştı. Son gelen haberler de Pichai’nin yaklaşımını doğrularken, şirketin Apple’ın izlediği stratejiyi izlemesi bekleniyor. Buna göre akıllı telefonun üretimden geliştirmesine kadar bütün aşamalarından Google imzası olması bekleniyor.
Yeni akıllı telefon serisinde diğer akıllı telefon üreticilerinden destek almayan şirket, Nexus serisinde ise diğer üreticilerle birlikte çalışmaya devam edecek.
 
 
ETİKETLER : Google. 1079

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN