Dünya 03 AĞUSTOS 2015 / 09:12

Google+ sevdasından nihayet vazgeçiyor

Sosyal medyanın Facebook ile beraber hızlı yükselişi, bundan birkaç sene önce Google’ın da ilgisini çekmişti. Firma, Google+ adındaki yeni sosyal ağını duyurduğunda pek çok teknoloji meraklısı davetiye kapmak için birbirleriyle yarışmaya başladı. Fakat Google+ resmi olarak piyasaya çıktıktan sonra yavaş yavaş unutuldu, bir kenara kaldırıldı. Google+’a baktığımızda çoğunlukla şirketlerin kullandığını görüyoruz. Facebook’taki gibi bir arkadaş ağına sahip olmak maalesef mümkün değil. En azından Türkiye’de durum böyle…

Hali hazırda çok tutulmayan bir sosyal ağ konumuna düşmesine rağmen Google+, Google tarafından zorla gözümüze sokuldu. Google posta almaya çalışıyorsunuz, hop “Google+”. YouTube hesabı açmaya çalışıyorsunuz, yine bir yerlerden uyarı geliyor: “YouTube sayfanızın resmini değiştirmek için Google+ hesabınızın resmini değiştirin”. Google Play’den Android akıllı telefonumuz için bir uygulama beğeniyoruz; puan vermek istediğimiz anda Google+ yine aradan fırlıyor “Verdiğiniz puan Google+ üzerinden paylaşılacaktır” diye. Evet, Google bu hareketleriyle hali hazırda kullanılmayan sosyal ağından insanları komple soğuttu. Google+ kullanacak adamı bile kaçırdı belki de…

Hatasının farkına biraz geç varan Google, nihayet bu Google+ entegrasyonlarını ortadan kaldırıyor. İlk adımı YouTube tarafında atan firma, bundan böyle videoların altına yazılan yorumları otomatik olarak Google+ hesabına aktarmayacak. Bir sonraki adımda ise YouTube hesabı almak için zorla aldırılan Google+ hesapları, YouTube hesabı tarafında hiçbir kayıp olmaksızın silinebilecek. Bu seçenek henüz gelmedi; Google+ hesabınızı silmeye hemen yeltenmeyin.

Google+ entegrasyonu, diğer Google servislerinden de yavaş yavaş kaldırılacak. Gmail, Hangouts, Fotoğraflar ve Arama, ilk olarak “elden geçirilecekler” arasında yer alıyor.
ETİKETLER : 1032

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN