Dünya 29 MAYIS 2016 / 13:38

Google ve Qualcomm’un otomobil işbirliği

Qualcomm ve Google, Android işletim sistemini otomobillere doğrudan dahil edecek bir işbirliğine gidiyor. 
Yapılan işbirliği ile Android’in ortak bir platform şeklinde kullanılarak, daha güvenilir ve kolay sürüş deneyiminin sunulmasının yanı sıra bağlantılı hizmetler ve uygulamaların daha kolay sunulacağı bilgi-eğlence hizmetleri geliştirmeleri için otomobil üreticilerine yardımcı olunması amaçlanıyor. Burada açık, kişiselleştirilebilir ve ölçeklenebilir bir yaklaşımla araçlarda inovasyonun hızlandırılması da hedefleniyor.
Otomobil üreticileri, otomotiv tedarikçileri ve geliştiricileri; Snapdragon 820A ve Snapdragon 602A işlemciler için Otomotiv Geliştirme Platformları'nı kullanarak Android’in güç verdiği bilgi-eğlence çözümleri geliştirebiliyor.Intrinsyc üzerinden satın alınabilen ADP’ler; yeni nesil bilgi-eğlence çözümlerinin geliştirilmesi, test edilmesi ve optimizasyonu için platforma erişim sağlayacak. OEM’ler, geliştiriciler ve sistem entegratörleri bu platformu kullanarak yazılım geliştirmeye ayırdıkları zamanı ve riskleri ciddi seviyede azaltabiliyor ve yazılım özelliklerinin nihai üretimine daha erken başlayabiliyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Google’da Android Mühendislik Direktörü Patrick Brady, “Google olarak Android’i bir platforma dönüştürüp otomotiv dünyasında inovasyonu hızlandırmayı amaçlıyoruz. Android’i güvenli ve sorunsuz bir şekilde otomobillere dahil etmek için Qualcomm gibi endüstrinin liderleri ile yakın işbirliği yapıyoruz. Bu girişim, dijital çağa uygun güçlü bilgi-eğlence sistemlerinin geliştirilmesini mümkün kılacak açık bir platformun ve zengin bir ekosistemin gücünü otomobil üreticilerine sunuyor” dedi.
Qualcomm Technologies ve Google, 20 Mayıs’a kadar devam edecek Google I/O konferansında Snapdragon 820A işlemci ile çalışan Android araç içi konseptini sergilemeye devam edecek.
 
 
ETİKETLER : Google Qualcomm 1074

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics