Dünya 15 AĞUSTOS 2010 / 18:10

Güneş enerjili mobil telefon Hindistan’da tanıtıldı

Hindistan pazarına giriş yapan Vodafone, dış mekanlarda bulunan elektrik enerjisine ulaşma şansı olmayan  kullanıcılar için güneş enerjisi ile şarj edilebilme özelliği sunan güneş enerjili mobil telefon modelini Hindistan’da tanıttı. Güneş enerjisi ile çalışan VF247 modelinin tanıtımı,  İngiltere Maliye Bakanı George Osborne’un Hindistan ziyareti esnasında Mumbai’ de bulunan Vodafone Essar’ a yaptığı ziyarette gerçekleştirildi. Vodafone Essar CEO’su Marten Pieters ve George Osborne’un birlikte tanıtımını gerçekleştirdiği güneş enerjili mobil telefonla ilgili Osborne, “Vodafone’ nun güneş enerjisi ile çalışan telefonunu tanıtmaktan dolayı memnunum. Bu İngiltere-Hindistan arasındaki ekonomik ortaklığın canlı bir örneğidir. Bu telefon ile daha fazla kullanıcı birbirleri ile iletişim dahilinde olacak, daha az ödeyecek ve doğaya katkıda bulunacaklar” diye konuştu.
Vodafone CEO’ su Marten Pieters ise “Hindistan pazarına güçlü bir şekilde giren Vodafone, ekonomik ürün ve hizmetleri ile müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına cevap vermekte. Vodafone’ nun tanıtımını gerçekleştirdiği telefon ile dış mekanlarda bulunan ve elektrik enerjisine ulaşma şansı olmayan kullanıcıların güneş enerjisi ile şarj edilebilme özelliği ile iletişim dahilinde olmaları mümkün olacak. Bu ürün ile Hindistan kırsalında yaşayanlar ve yüzde 20’ lik yeni bir pazar payı  ulaşılması hedeflenmekte. Hindistan’daki telekom ürün ve hizmetlerinin kalitesini yükseltmek için yatırım çalışmalarımız devam edecek”
şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:784

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN