Dünya 09 KASIM 2015 / 07:15

Hewlett Packard Enterprise yeni yolculuğuna başladı

Hewlett Packard Enterprise, Hewlett-Packard Company’den ayrılarak, HPE sembolüyle New York Borsası’nda işlem görmeye başladı.
 
Altyapı, güvenlik, büyük veri ve işyeri verimlilik çözümleri konularında şirketlere ve kurumlara çözümler sunan Hewlett Packard Enterprise, HPE sembolüyle bugün New York Borsası’nda işlem görmeye başladı. Hewlett-Packard Company’den ayrılarak, senelik 53 milyar dolar gelir, kapsamlı ürün portföyü ile pazarda yeni bir başlangıç yapıyor.

Hewlett Packard Enterprise Başkanı ve CEO’su Meg Whitman’ın da aralarında bulunduğu şirket temsilcileri, ortakları ve müşterileri bir araya gelerek New York Borsası’nda açılış zilini çaldı ve şirket “HPE” kısaltmasıyla işlem görmeye başladı.

Konuyu değerlendiren Whitman şu açıklamalarda bulundu:

“Bugünün pazarında kazananlar; teknolojinin gücünü fikirlerin gücünü ateşlemek için kullananlar olacaktır. Yeni Hewlett Packard Enterprise da müşterileri için bu yolculuğu hızlandırmak adına kurulmuştur. Hewlett Packard Enterprise bir yandan müşterilerinin kazanmalarına yardımcı olacak, diğer yandan da hissedarlarımız için büyüme ve uzun vadede değer yaratacak vizyona, finansal güce ve esnekliğe sahiptir.”
 
Dört ana alan
Teknoloji şirketlerinin kurumsal pazara da odaklanması ile bu pazarda yoğun bir rekabet ortamı yaşanmaya başladı. Oldukça dinamik bir hal alan pazar ortamındaki manevra alanını genişletmek isteyen  Hewlett Packard Enterprise, müşterilerin klasik BT hizmetlerini optimize etmeleri için ihtiyaç duyduğu ileri teknoloji çözümlerini sunarken, aynı zamanda onlara ihtiyaçlarına uygun güvenli, bulut tabanlı, mobil için hazır bir geleceği inşa etmelerinde yardımcı olmayı hedefliyor. Hewlett Packard Enterprise, müşterilerinin işlerini dönüştürmelerini ve gelecekte büyümelerini sağlayacak 4 kilit alana odaklanıyor. Bu alanlar 1 trilyon dolardan daha fazla pazar büyüklüğünü temsil ediyor:

- Müşterilerine, bilgilerini geleneksel BT ile beraber özel, yönetilen ve açık bulut ortamlarında kesintisiz şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için Hibrid altyapıya dönüşme,

- Bilgiyi içgörüye, içgörüyü aksiyona dönüştürecek şekilde organize edilmiş veri güdümlü bir kuruma dönüşme,

- Risk yönetimi, operasyonların izlenmesi, bilgi ve uygulamaların korunması ve operasyonel bütünlüğün sürdürülebilmesi için dijital kurumları koruma,

- Mobilite ve ağ çözümleri aracılığıyla çalışanlar, müşteriler ve iş ortakları için en üst düzeyde deneyimler yaratacak şekilde iş yerinde verimliliği sağlama.
 
ETİKETLER : 1045

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics