Dünya 14 ŞUBAT 2010 / 18:00

Hissedarlar ACS’in satışını onayladı

Xerox’un geçtiğimiz aylarda satın aldığı, Dallas merkezli Affiliated Computer Services (ACS) adlı şirketin satışı, hissedarlar tarafından da onaylandı. Xerox hisselerinin yüzde 96’sını temsil eden hissedarlar, satın alma lehinde oy verdi. Hissedarların yüzde 86’dan fazlasının da, ACS’nin A sınıfı ve B sınıf hisselerinin Xerox’a devredilmesi yönünde oy kullanmasıyla satın alma için gerek ve yeter şart karşılanmış oldu.
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Xerox’un Dünya Başkanı Ursula Burns; “Hissedarlarımızın oyları, bu satın almanın stratejik ve finansal getirilerine olan güveni yansıtmaktadır. ACS’in satın alınmasıyla Xerox, şirketin gelecekteki rekabet gücünü güvence altına aldı. Müşterilerimiz ve hissedarlarımız için değer artışı sağlayan bir büyüme potansiyeli elde ettik” dedi.
Yıllık cirosu 6,5 milyar dolar olan ACS, binlerce çok uluslu müşterisine, 100 ülkenin kamu kurumlarına 500 farklı noktada 78 bin çalışanı ile hizmet veriyor. ACS; finans, telekomünikasyon, perakende, sağlık, eğitim, ulaşım, insan kaynakları, bilgi teknolojileri, müşteri ilişkileri alanlarındaki şirketlere iş süreçlerinin yönetimi konularında dışkaynak hizmetleri sağlıyor. ACS’in faaliyet gösterdiği iş süreçlerinin yönetimine yönelik dışkaynak hizmetleri pazarının dünyadaki büyüklüğü 150 milyar dolar ve her yıl yüzde 5 oranında büyüyor. Xerox, ACS’i satın alarak, kendisinin hâlihazırda faaliyette bulunduğu dışkaynak hizmetleri pazarı ile birlikte, toplamda 500 milyar dolarlık büyüklükteki bir pazarda lider olmayı hedefliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics