Dünya 06 TEMMUZ 2015 / 06:25

Hitachi Pentaho ile hedef büyüttü

Hitachi Data Systems, duyurduğu Pentaho satın almasıyla birlikte Sosyal İnovasyon ve Nesnelerin interneti alanlarındaki çözümlerinde gelişim sağlayacak birçok teknolojiyi bünyesine kattı.

Yapılan anlaşmaya göre, faaliyetlerine mevcut CEO’su Quentin Gallivan ve mevcut marka ismiyle devam edecek olan Pentaho, Hitachi Data Systems markası altında Sosyal İnovasyon’dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin Eggleston’a bağlı olarak faaliyetlerini sürdürecek.

Kullanıcılara bağımsız olarak sunulacak Pentaho, aynı zamanda Hitachi Data Systems’ın gelişmiş analitik temelli yazılımlarına da entegre edilebilecek. Bu sayede markanın büyük veri alanındaki mevcut analiz ve veri işleme teknolojilerini geliştirerek servis portföyü ve bilişim yönetimi ürünlerinin kapasitesini artacak. Nesnelerin İnterneti (IOT), operasyonel teknolojiler, büyük veri ve makineler arası iletişim (M2M) analizi teknolojilerinde her geçen gün çözümlerine bir yenisini ekleyen lider Hitachi Data Systems, büyük hacimlerdeki yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veri yığınlarının anlamlı bilgilere dönüştürülmesinde en ileri teknoloji ve uygulamaları sunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hitachi Data Systems Türkiye Ülke Müdürü Serdar Sayar şunları söyledi: “Bu satın almayla birlikte Sosyal İnovasyon vizyonumuz ve Nesnelerin İnterneti alanındaki güçlü varlığımızla piyasaya bütünsel ve endüstri tecrübelerimizi de harmanlayan çözümler sunmayı hedefliyoruz.”

Bunun yanında Hitachi Data Systems’in Pentaho satın almasıyla birlikte SAP HANA için sunulan yeni Hitachi Bütünleşik İşlem Platformu - (UCP-Unified Compute Platform) çözümü, geliştiricilerin her türlü kaynaktan her ölçekte sağlanan büyük veriyi işlemesini de mümkün kılıyor.
ETİKETLER : 1029
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN