Dünya 25 EYLÜL 2011 / 16:37

HP’deki değişim rüzgârı önce webOS’u vurdu

Geçtiğimiz ay tablet ve akıllı telefonlar başta olmak üzere son kullanıcı tarafındaki bazı alanlarda üretimi durduracağının sinyallerini veren HP, geliştirmekte olduğu mobil işletim sistemi webOS’u küçültmek için çalışanlarla yollarını ayırmaya başladı. HP öne sürülen “toplamda 525 kişinin işine son verileceği’ haberlerini onaylamasa da işten çıkarma sürecini kabul etti.
HP, webOS işletim sistemini elinde tutarak Google’ın Android ile elde ettiği başarının izinden gitmek istiyor. Yeni CEO Leo Apotheker’in göreve başlaması ile girilen bu dönüşüm sürecini en sağlıklı şekilde tamamlamanın planlarını yapan HP, kısa vadede, hisselerindeki değer kaybı ve bireysel pazardaki etkinliğini yitirmeye başlaması gibi sonuçlarla karşılaştı.
ETİKETLER : Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN