Dünya 31 OCAK 2010 / 18:00

HP ve Microsoft BT sistemleri için işbirliği yapıyor

HP ve Microsoft, bulut bilişim teknolojilerinde işbirliği yapıyor. İki şirket, BT sistemlerini basitleştirmek için 3 yılda 250 milyon dolar yatırım yapmak üzere güçlerini birleştiriyor. Kendi alanlarında uzman olan HP ve Microsoft şirketleri, bu anlaşma ile müşterilerin ihtiyaçlarına uygun ve birbiriyle uyumlu BT teknolojileri geliştirmeyi amaçlıyor. Altyapı ve yazılımların birbiriyle uyumlu olması BT süreçlerini basitleştirerek maliyetleri düşürüyor.
Üstelik bu sistemlere dayanan veri merkezleri HP ve Microsoft deneyimiyle en ekonomik iş planlarına göre kullanıma sunuluyor. Söz konusu stratejik ortaklıkla, HP ve Microsoft, veri yönetim sistemleri, yakınsama ilkesine dayalı hazır kurulum uygulama çözümleri, kapsamlı sanallaştırma teklifleri ile tümleşik yönetim araçlarını geliştirecek.
Windows Azure platformu ile HP ve Microsoft hizmetlerinden ortak yararlanılması konularında açılım sağlayacak.
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan HP Başkan ve CEO’su Mark Hurd, “Bu işbirliği ile HP ve Microsoft, müşterilere maliyeti azaltan, işletmelerin büyümesini hızlandırarak yenilikleri tetikleyen veri merkezi dönüşüm çözümleri sunuyor” diye konuştu.
Dağıtım kanalına da yeni iş fırsatları görünüyor
HP ve Microsoft’un birbiriyle uyumlu altyapı ve uygulama teknolojisi hem kurumsal işletmeler hem de KOBİ’ler için tasarlandı. Bu çözümleri hemen kullanıma sunan iki şirket önümüzdeki üç yıl içinde yeni çözümler geliştirmeye devam edecek” diye konuştu.
Microsoft CEO’su Steve Ballmer ise işbirliğiyle ilgili olarak: “Uzun vadeli ortaklığımız büyük kuruluşların müşterilerine hizmet verme biçimini değiştirecek ve daha küçük işletmelerin işlerini büyütmeleri için yeni BT teknolojileri kullanmalarını kolaylaştıracak. Microsoft ve HP, müşterilerimizin hangi BT teknolojilerini kullanacaklarına dair kararsız kalmamaları için böyle bir işbirliğine gidiyor” dedi. HP ve Microsoft, küresel yatırımlarını on kat artırarak iki şirketin toplam 32 bin dağıtım kanalı ortağına yeni iş fırsatları sunacak. Çözüm ortakları iki şirketin avantajlı çözüm paketleriyle sunulan yazılım ve donanım çözümlerini kullanarak işletmelerin BT altyapılarını modernize etmelerini sağlayacak.
ETİKETLER : Sayı:756

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics