Dünya 24 EKİM 2010 / 18:00

HP, veritabanı ve uygulama otomasyonu şirketi Stratavia’yı satın aldı

HP, veritabanı ve uygulama otomasyonu şirketi Stratavia’yı satın aldı. Bu satın alma ile HP uygulama otomasyonunda tüm hizmetleri tek noktadan vermeye başlamış olacak. Stratavia’yı satın alan HP, böylece kurumsal veritabanları, aracı yazılım ve paket uygulamalara kurulum, yapılandırma ve yönetim çözümlerini de ekleyerek HP Yazılım ve Çözümler portföyünü güçlendirmiş oldu. Bu çözümler müşterilerin ofis ve ofis dışındaki fiziksel ve sanal sunuculardan oluşan karma BT sistemlerinde uygulama kurulum işlemlerini basitleştirerek uygulama yönetimini kolaylaştıracak.HP, Stratavia ile, uygulamaların iş ve kurulum ihtiyaçlarına göre geliştirilmesini sağlayarak bu uygulamaların kurulum aşamasından sonra çeşitli uyumsuzluk sorunları yüzünden geri çekilmesini önleyecek. Böylece müşteriler uygulamaları yeniden tasarlamak zorunda kalmadan kurulumu hızlandırarak maliyetten tasarruf edebilecekler. Uygulama geliştirmenin uygulama kurulumuna entegre edildiği sistemde HP müşterileri, uygulamaları geliştiren ekipler ile bunları kullanan kadrolar arasındaki iletişim kopukluğunu gideren tam kapsamlı bir uygulama otomasyonu çözümüne kavuşmuş olacaklar. Söz konusu çözüm uygulama kullanım ömründen, modelleme, kullanıma sunma ve yönetim ile altyapı geliştirmeye kadar tüm aşamalara destek veren hizmetler içeriyor.
HP yazılım ve Çözümler Grubu Başkan Yardımcısı Bill Veghte, Stratavia’nın satın alınmasıyla ilgili verdiği demeçte şunları söyledi: “Uygulamalar ve BT sistemleri gittikçe daha karmaşık bir hal alırken organizasyonların da büyük ölçekli uygulama güncellemelerinden basit tek yanlı yapılandırma güncellemelerine kadar tüm değişikliklerin tutarlı ve
kontrollü bir şekilde otomasyonunu sağlaması gerekiyor. Stratavia’nın veritabanı ve uygulama otomasyonu çözümleri HP’nin İş Servisleri  Otomasyonu Portföyüyle birleşerek organizasyonlara altyapı ve uygulama kurulumu yönetiminde tüm ürün ve hizmetleri tek pakette satın alma olanağı sağlıyor.”
ETİKETLER : Sayı:793

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics