Dünya 20 HAZİRAN 2010 / 18:00

Huawei ve Saudi Telecom Company’den Ortadoğu’da LTE ağı

Huawei, Ortadoğulu telekom operatörü Saudi Telecom Company (STC) gerçekleştirdiği anlaşma ile Suudi Arabistan’da Ortadoğu’nun en büyük, henüz ticarileşmemiş LTE ağını kuracak. Projenin sahadaki ticari LTE veri kartlarıyla, kullanıcı başına saniyede 100 MB’ye varan en üst sınır uydu-yer veri hızlarına olanak tanıyan ilk aşaması, başarıyla tamamlanmış durumda. Kullanıcı deneyimini daha iyi kılmak, bit başına maliyeti düşürmek ve spektrum randımanını artırmak üzere özel olarak uyarlanmış olan, bu henüz ticarileşmemiş LTE ağının, 2010 yılının sonuna kadar, Riyad ve Dammam gibi büyük kentsel alanları kapsayacak şekilde tamamen devreye sokulması bekleniyor. Huawei ayrıca proje kapsamında RTN900 serisine öncülük eden IP mikrodalga ürünlerini STC’nin LTE ana taşıyıcısına konuşlandırdı. Söz konusu ürünler, ticari LTE kullanımına ilişkin bant genişliği taleplerini bundan sonra destekleme kapasitesine sahip.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan STC’nin Teknolojiden Sorumlu Başkan Dr. Zeyad Al-Otaibi, gerçekleştirilen ortaklıkla ilgili olarak; “STC olarak, gelecekte müşterilerimize gelecek nesil mobil genişbant hizmetleri sunabilmemizi sağlayacak LTE projesinde Huawei ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:776
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN