Dünya 18 HAZİRAN 2016 / 08:45

Huawei ve Vodafone’dan yeni işbirliği

Huawei ve Vodafone, dar bant nesnelerin interneti eko-sistemi özelinde yeni bir ortaklığa imza attı. Huawei ve Vodafone Grubu, İspanya’da ilk testleri gerçekleştirilen dar bant nesnelerin interneti Akıllı Park sisteminin ilk denemesini tamamladı. Dar bant nesnelerin interneti alanında bir dönüm noktası niteliğinde olan bu girişimle, iki şirket de dünyanın bu alandaki ilk stratejik açık laboratuvarını sektörün hizmetine sunmuş oldular.
Fangle ve Ublox’ın da katkılarıyla, ilk Akıllı Park test uygulaması, Madrid’deki Vodafone Plaza’da gerçekleştirildi ve birçok iç mekan park opsiyonu burada deneyimlendi. Akıllı Park, kullanıcılara park etme için gerekli verileri uzaktan, mobil cihazları üzerinden alma imkanı sağlarken; park yerinin uygunluğu, uygun park yerlerini belirleme gibi kolaylıklar da sunuyor. Ek olarak bu çözümle yerel yönetimler için yeni gelir sistemleri yaratılırken, kamusal park alanı maliyetlerinden de tasarruf edilmesi ve trafik problemlerinin de buna bağlı olarak en aza indirgenmesi hedefleniyor. Gerçekleştirilen testler kısa süre sonra, ziyaretçiler tarafından da Madrid Vodafone Plaza’dan izlenebilecek.
 
Sırada Türkiye var
Dar bant nesnelerin interneti eko-sisteminin kurulması için Huawei ve Vodafone, sistemin standardizasyonu için de Haziran ayı başından bu yana birlikte çalışıyorlar ve özellikle ticari sistemlerde ilk adımları atmak üzere yılsonuna kadar bu işbirliğine devam edecekler. Bir diğer canlı Akıllı Park testi ise İSBAK işbirliği ile yine Haziran ayı içinde hayata geçirilmek üzere planlanıyor. Dar bant nesnelerin interneti Akıllı Park sistemlerinin 2017 başında lanse edilmesi hedefleniyor.
ETİKETLER : Huawei Vodafone 1077

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN