Dünya 04 EYLÜL 2016 / 09:02

IBM’den Güney Kore’ye yeni veri merkezi

IBM Güney Kore’de yeni bir bulut tabanlı veri merkezi açtığını duyurdu. IBM ve SK Holdings işbirliğiyle açılan yeni bulut tabanlı veri merkezi Güney Kore’nin Seul kentinde hizmete girdi. Bu yeni veri merkezi ile ülke çapında bulut altyapısının genişletilmesi ve kullanıcıların isteklerinin karşılanması hedefleniyor.
IDC’nin verilerine göre 2015 yılında 445 milyon dolar büyüklüğünde olan Güney Kore’deki bulut bilişim pazarı 2019 yılında 1 milyar dolara ulaşacak. Kore’deki bu yeni merkez ise IBM’in Asya Pasifik Bölgesi’ndeki dokuzuncu ve tüm dünyadaki 47. bulut tabanlı veri merkezi olacak. IBM ve SK Holding’in bölgedeki bulut tabanlı hizmetleri için bir kaldıraç etkisi yaratacak olan bu veri merkezi aynı zaman Koreli şirketlerin ve girişimlerin de dijital dönüşümlerini inovasyonlarını ve küresel genişlemelerini hızlandırmaları amaçlanıyor.
IBM’in bulut tabanlı veri merkezleri ağı kullanıcılara küresel olarak erişim imkânı tanırken aynı zamanda verilerin yerel olarak da saklanabilmesini mümkün kılıyor. IBM’in standartlaştırılan pod tasarımı doğrultusunda modellenen yeni veri merkeziyle Kore’ye binlerce fiziksel sunucu kapasitesi sağlamanın yanında, gömülü sistemler, sanal sunucular, depolama, güvenlik ve ağ hizmetleri olmak üzere geniş bir bulut hizmet altyapısı sunacak. 
ETİKETLER : IBM Güney Kore 1087

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics