Dünya 14 MAYIS 2016 / 14:52

IBM ve Sesame Workshop çocuklar için bir araya geliyor

Kar amacı gütmeyen eğitim kuruluşu Sesame Workshop ve IBM, dünya çapında okul öncesi eğitimin geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla bir araya geliyor.  
 
Üç yıl sürecek çalışma kapsamında Sesame Workshop ve IBM, okul öncesi çağdaki çocukların farklı yatkınlık düzeylerine ve öğrenme tercihlerine uyum sağlayacak şekilde tasarlanacak eğitim platformları ve ürünleri geliştirmek için güçlerini birleştirecek. İnsan beyninin gelişiminin önemli bir kısmının 5 yaşına kadar gerçekleştiğini gösteren araştırmalar, bu dönemin öğrenme ve gelişim için çok kritik olduğunu belirtiyor.
Konuyu değerlendiren IBM Watson IoT, Commerce and Education Birimi Genel Müdürü Harriet Green ortaklığı şöyle değerlendirdi:
“Watson, toplumumuzun karşılaştığı en zor konulardan biri olan çocukların eğitilmesi konusundaki engeli aşmak için uygun bir teknoloji. Watson’ın çok büyük ve yapılandırılmamış verileri alma, ilişkilendirme ve dersler çıkarma yetisi ile kişiye özel eğitim deneyimleri sunma potansiyelinin bir benzeri yok. Sesame Workshop ile birlikte çalışarak çocukların öğrenmesinde ve öğretmenlerin eğitim süreçlerinde bir dönüşüm gerçekleştirmek istiyoruz ve milyonlarca çocuğun yaşamında ve eğitiminde önemli bir etki yaratmayı hedefliyoruz.”
İşbirliği ile beraber Sesame Workshop’un 45 yılı aşkın bir süredir yaptığı kapsamlı araştırmaların ve çocuklara dair ideal öğrenme biçimleri üzerine yapılan binin üzerinde çalışmanın sonuçları ve içeriğinden yararlanılacak. Bu uzmanlık ile Watson’ın doğal dil işleme ve desen tanıma gibi birçok kognitif bilişim yetilerinin bir araya gelmesi sonucunda kişiselleştirilmiş öğrenim deneyimleri oluşturularak çocuk gelişiminde ebeveynlerin ve öğretmenlerin çabalarına katkı sağlanması hedefleniyor. Watson, farklı öğrenci gruplarıyla gerçekleştirilen deneyimlerin geri bildirimi ile sürekli olarak eğitim faaliyetlerini geliştirmeye devam edecek. 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics