Dünya 17 NİSAN 2016 / 14:26

IBM ve VMware işbirliğine gidiyor

IBM ve VMware, yaptıkları işbirliği ile VMware tabanlı bulutların oluşturulmasını ve devreye alınmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.
IBM ve VMware, şirketlerin bulutun hızından ve ekonomisinden daha iyi yararlanmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanan bir stratejik ortaklığı duyurdu. Anlaşmayla beraber, kurumsal müşteriler şirket içindeki yazılım tanımlı veri merkezinden buluta kadar var olan iş yüklerini genişletebilecekler.
VMware CEO'su Pat Gelsinger bu ortaklıkla ilgili olarak şunları söyledi:
“IBM ile 14 yılı aşkın ilişkimizin bir sonucu olarak bu ortaklık, kurumsal müşterilerin hibrit bulutu daha kolay ve hızlı bir biçimde benimsemelerine yardımcı olacak ortak bir vizyonu ifade ediyor. Müşterilerimiz IBM Bulut'un esnekliğinden ve uygun maliyetliliğinden yararlanmak için kapsamlı iş yükü otomasyonuyla, başarısı kanıtlanmış yazılım tanımlı çözümleri verimli ve güvenli bir biçimde devreye alabilecek.”
Müşteriler, araç yenileme giderlerinden, geliştirme risklerinden kaçınırken ve güvenlikle ilgili sorunları azaltırken şirketlerin küresel olarak ölçeklenmesine yardımcı olan, IBM'in dünya genelinde 45 Bulut Veri Merkezi’ni kapsayan büyüyen ağıyla VMware'in kanıtlanmış teknolojilerinden yararlanabilecek.
Şirketler, müşterilerin IBM Bulut’ta VMware vSphere, NSX ve Virtual SAN'dan oluşan, önceden yapılandırılmış VMware SDDC ortamlarını otomatik olarak yetkilendirmesini sağlayacak ortak bir mimari ve bulut ürünü tasarladı. Bu SDDC ortamıyla birlikte müşteriler, VMware'e dayalı ortak güvenlik ve ağ oluşturma modellerine bağlı olarak, değiştirme olmaksızın bu hibrit bulut ortamında iş yüklerini devreye alabilecek.
İki şirket, sorunsuz iş yükü geçişleri, olağanüstü durum kurtarma, kapasite genişletme ve veri merkezi birleştirmesi dahil hibrit bulut devreye alımları için yeni ürünleri ortak olarak pazarlayacak ve satacak.
 
ETİKETLER : IBM VMware 1068

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics