Dünya 24 AĞUSTOS 2015 / 06:09

IBM X-Force Exchange ile kurumsal güvenliği artıyor

IBM X-Force Exchange, tam zamanlı, doğrulanmış ve böcek robotlardan, balküperinden, kapalı ağlardan, spam ayırıcılardan ve diğer makina tabanlı saldırı zekası kaynaklarından her dakika güncellenen 700 TB tan fazla data sağlayan bir saldırı zekası sunuyor.

İş yaşamında veri güvenliği giderek önem kazanıyor. Küçük ve orta ölçekli firmalardan büyük kurumsal şirketlere dek hemen hemen tüm firmalar günümüzde veri güvenliği için çeşitli politikalar geliştiriyor ve güvenlik zekası çözümlerinden yararlanmaya çalışıyor. Ancak kaynak yetersizliği genellikle gözden kaçan bir nokta olarak öne çıkıyor IBM X-Force Exchange ise bu alanda önemli bir fark yaratıyor. IBM X-Force Exchange, online tehditleri durdurmak için hızlı ve entegre bir platform sağlamanın yanında saldırı zekasına dair paylaşımların olduğu bir işbirliği ve paylaşım platformu olarak göz dolduruyor.

IBM X-Force Exchange ile günlük 15 milyar anonim saldırı olayları bilgisi sağlanmakta. Platformda 270 milyon alt uç noktadan toplanan gerçek zamanlı saldırı bilgisi bulunmakta ve data 25 milyar web sayfası ve imaj üzerinden saldırı taraması yapabilmekte. IBM X-Force Exchange, 89 binin üzerine kayda sahip veritabanı ile dünyanın en geniş veritabanlarından birisi konumunda ve 8 milyon spam ve atak üzerinde; derin bir güvenlik zekasına sahip. Platform ayrıca 860 binin üzerinde kötü IP tespiti ile sağlam bir tanınırlığa ve saygınlığa sahip.

IBM X-Force Exchange, IBM Saldırı Koruma Sistemini şekillendiren saldırı zekası üzerine oturtulmuş ve üçüncü güvenlik cihazları ile uyumlu hale getirilmiş durumdaTüm bunlara ek olarak çözüm, STIX ve TAXII için ileride planlanacak üçüncül entegrasyonlara göre dizayn edilmiş olmasıyla dikkat çekiyor.

 
ETİKETLER : 1035