Dünya 06 AĞUSTOS 2016 / 14:17

İkinci çeyrek sonuçları, birleşme ile geldi

Citrix Systems, 2016 yılı ikinci çeyreği için finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket, 2015 mali yılı ikinci çeyreğindeki 797 milyon dolara karşılık, 2016 yılının aynı döneminde 843 milyon dolar gelir elde ederek yüzde 6'lık ciro artışı gerçekleştirdi. Citrix Başkanı ve CEO'su Kirill Tatarinov sonuçları, "Bu sonuçlar uygulama ve verilerin güvenli dağıtımı adına dünyanın en iyi bütünleşik teknoloji servislerini ortaya koyma stratejimizin, müşterilerimiz arasında ve piyasada yankı uyandırdığının göstergesi” sözleri ile değerlendirdi.
Söz konusu dönemde ürün ve lisans gelirleri yüzde 7, hizmet olarak yazılım (SaaS) gelirleri yüzde 14 arttı. Lisans güncellemeleri ve bakımdan elde edilen gelir yüzde 3 artarken, Citrix yönetimi, 30 Eylül 2016 tarihinde sona eren 2016 mali yılının üçüncü çeyreğinde net gelirin 830 milyon dolarlarda olmasını hedefliyor. 31 Aralık 2016 tarihinde sona erecek mali yıla ait net gelirin ise 3,37 milyar dolar ila 3,39 milyar dolar aralığında olması amaçlanıyor. 
 
İletişimde kesintisizlik
Öte yandan, LogMeIn ve Citrix Systems, LogMeIn'i Citrix bünyesindeki GoTo servisleri ile birleştirmek adına, Reverse Morris Trust düzenlemesi aracılığıyla tam birleşme anlaşması sürecine girdiklerini açıkladı. LogMeIn Başkanı ve CEO'su Bill Wagner, birleşik şirketi yönetecek. İşlem, ihraç edilecek hisse senetleri ve LogMeIn'in 25 Temmuz 2016 itibariyle 65,31 dolar olan kapanış fiyatına dayalı olarak yaklaşık 1,8 milyar dolar değerinde. Birleşik şirketin, küresel bazda yaklaşık her ülkeden iki milyondan fazla müşteri ile 1 milyar doları aşan yıllık ciro yapması bekleniyor.
GoToAssist, GoToMeeting, GoToMyPC, GoToTraining, GoToWebinar, Grasshopper ve OpenVoice gibi önde gelen ürünleriyle GoTo ürün ailesi KOBİ’ler için ortak çalışmaya dayalı iletişim çözümleri sunuyor. Bulut tabanlı bağlantı konusunda lider bir sağlayıcı olan join.me, LastPass, LogMeIn Rescue ve Bold Chat'in de aralarında bulunduğu ürünleriyle LogMeIn, kullanıcıları ve işletmeleri buluşturuyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics