Dünya 15 KASIM 2015 / 14:03

Instagram 3D Touch reklamlara odaklandı

Akıllı telefonlar iş dünyasını ve iş yapış modellerini değiştirmeyi sürdürüyor. Son olarak Apple’ın yeni telefonlarında yer alan 3D Touch özelliği Instagram’a ilham verdi. 3D Touch özelliği üzerinden interaktif reklamlar geliştirmek isteyen platform, geliştireceği uygulamaya Apple Pay’den birtakım özellikler katmayı düşünüyor. Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, interaktif reklamlar ile 3D Touch özelliği ile temasa geçip, Apple Pay ile reklamlarda gösterilen ürünleri çok daha rahat bir şekilde satın alabilecekler.
Geçtiğimiz Haziran ayında platforma eklenen “satın al” düğmesi ile hem e-ticaret alanına geçiş yapan hem de reklam verenlerin ilgisini üzerine çekmeyi başaran fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, yeni hamlesiyle birlikte Apple kullanıcılarının çok daha rahat ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabilmelerine olanak tanıyacak.
3D Touch, kullanıcıların ekrana ne kadar sert bastığını algılayan bir teknoloji. Kullanıcılar Instagram’da yeni dönemde yer alması beklenen interaktif reklamlara biraz daha sert bir şekilde dokunarak alışverişlerini sorunsuz bir şekilde halledebiliyorlar. Kullanıcılar, alışverişlerini yine aynı ekran üzerinden yönlendirildikleri Apple Pay üzerinden tamamlayabiliyorlar.
iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta bulunan 3D Touch teknolojisi, Apple’ın bundan sonraki telefonlarında da kullanılacak. Hali hazırda Instagram tarafından test edilen uygulamanın kısa bir süre sonra kullanıma açılması bekleniyor.
ETİKETLER : 1046