Dünya 23 ŞUBAT 2015 / 07:06

Investcorp Arvento’nun hisselerini aldı

Dünyanın önde gelen yatırım şirketlerinden Investcorp, Arvento’nun çoğunluk hisselerini satın aldı. Anlaşmanın mali boyutu hakkında bilgi verilmese de, son dönemdeki en büyük çaplı satın alma işlemlerinin arasında yer aldığı belirtiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Rekabet Kurumu’nun onayı ile birlikte resmiyet kazanan anlaşmayla birlikte araç takip sistemleri alanında uzmanlaşan Arvento, kendi iş modelini sürdürmeye devam edecek. Şirketin üst yönetim kademesinde de görev değişikliği yaşanmayacağı gibi, şirket CEO’su Özer Hıncal ve CTO’su Bora Yaşar Erkan azınlık hisselerini korumaya devam edecekler.

Anlaşmayı değerlendiren Arvento Kurucu Ortağı Özer Hıncal yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kendi alanımızda dünyada bir numara olmak istiyoruz. Bu yolda Investcorp’un gücünü, desteğini ve sektörel deneyimini arkamıza almak bizim için mükemmel bir fırsat. Bu durum bize çok daha hızlı bir şekilde büyüme ve geniş alanlara yayılma imkanı sağlayacak. Sektör her yıl yüzde 20 oranında büyüme kaydediyor. Biz inanıyoruz ki yeni ortaklarımız ile birlikte hızla büyümekte olan bu pazardan en fazla biz faydalanacağız. Bugün 3 kıtada faaliyet gösteren ve dünyada 5. olan Arvento’yu birinciliğe taşımak için daha çok çalışacağız.”

Arvento hali hazırda Türkiye’de pazar lideri konumunda yer alıyor. Özellikle Arap Yarımadası’nda etkin bir konumda bulunan şirket, Investcorp ile yaptığı anlaşma ile beraber müşteri sayısını artırmayı amaçlıyor.

Arvento’ya yeni iş alanları ve yeni pazarlar açabilmek için fırsatlar yaratacağımıza inanıyorum” diyen Investcorp Körfez Ülkelerinden Sorumlu Başkanı Mohammed Al Shroogi ise “Arvento’nun kurucu ortakları ile birlikte şirketi kendi alanında dünyada söz sahibi bir konuma getirmeyi planlıyoruz” dedi.
ETİKETLER : 1010

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics