Dünya 18 EYLÜL 2015 / 14:51

iPhone 6S tanıtıldı

Apple’ın merakla beklenen iPhone 6S ve iPhone 6S+ tanıtımları gerçekleştirildi. Artık 4 renk seçeneğine sahip olan yeni iPhone 6S serisi telefonların ekranları da daha sağlam hale getirilmiş.

Cihazda donanımsal anlamda en dikkat çekici yenilik, parmak basıncını hissedebilen ekran teknolojisi. Ekrana az basınca farklı, şiddetli basınca farklı komutlar vermiş oluyoruz. Apple’un bu noktada ekranı sağlamlaştırmış olmasına pek de şaşırmadık doğrusu. Apple’un 3D Touch adını verdiği bu teknolojiyle beraber basılı tutarken hafif bastırıp geri çekme gibi ilginç -ve muhtemelen alışması zaman alacak- komutlar eklenmiş. Bu komutlar uygulamalarda ve arayüzde genellikle Windows’taki “sağ tık” gibi seçenekler açıyor.

iPhone 6S serisi akıllı telefonlar, güçlerini yeni A9 çipinden alıyor olacaklar. A9, her zaman olduğu gibi daha güçlü, daha akıcı, daha yüksek grafik performansı sunuyor. Arka kamerayı 12 megapiksel çözünürlüğe çeken Apple, renk isabetinin mükemmel olduğunu iddia ediyor. Evet, sunumda gösterdikleri fotoğraflar etkileyiciydi fakat gerçek hayatta bir test uygulamadan inanmamak gerek. 63 megapiksellik panorama fotoğraflar elde edebilen arka kamera, bundan böyle 4K video da çekebiliyor olacak. Ön kamera da 5 megapiksel çözünürlüğe taşınmış. Ön kameranın en eğlenceli yanı ise ekranı komple flaş olarak kullanabiliyor olması. Cihazın içerisine bunun için özel bir çip yerleştiren Apple, ön kamerayla fotoğraf çekilirken ekranın 3 kat daha fazla ve o anki ışığa göre farklı renklerde parlamasını sağlayabiliyor. Bunu denemek için sabırsızlandığımı belirtmeliyim.

iPhone Upgrade ödeme sistemi ise henüz sadece Amerika’da başlayan ve her sene yeni iPhone’lara geçiş yapmak isteyen kullanıcılara hitap eden harika bir sistem. Aylık 32 dolardan başlayan ücretlerle bir iPhone alıyorsunuz ve bu iPhone her sene Apple tarafından değiştirilip güncelleniyor. Böylece her zaman en yeni iPhone’u kullanıyor oluyorsunuz.

Yeni iPhone, 25 Eylül’de piyasada olacak. 3D Touch desteği haricinde çok da bir şey sunmayan yeni iOS 9 işletim sisteminin dağıtımına ise 16 Eylül’de
ETİKETLER : 1039

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics