Dünya 20 MAYIS 2012 / 14:46

İran lideri kendi internet filtresine takıldı

İran’ın dini liderlerinden Ayetullah Ali Hamaneyi, internet filtresini aşan araçlar kullananlara karşı fetva verdi ancak fetva İran’daki internet filtresine takıldığı için yayınlanamadı. Bu arada hükümet şirketlerin yerel e-posta sağlayıcıları tercih etmesini istedi.
İran küresel internet ağından çıkmaya oldukça kararlı görünüyor. Dünyaya açılan internetin Ağustos ayına kadar kapatılacağı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından açıklanmıştı.
İran medyasında çıkan haberlere göre, yerel şirketlerin uluslararası e-posta servisleri yerine yerel sağlayıcıları tercih etmesi istendi. İran Bilgi ve İletişim Bakanlığı’nın bankalar, sigorta şirketleri ve telefon operatörlerinin Yahoo, Gmail ya da Microsoft’un e-posta hizmetlerini kullanmasını engellediği bilgisi verildi. Ayrıca bakanlık, şirketlerin web sitelerini yurtdışında barındırmalarını da yasakladı.
ETİKETLER : Sayı:872

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN