Dünya 30 OCAK 2016 / 18:12

iTunes Radio artık ücretli kullanılacak

Apple, reklam destekli müzik oynatma hizmeti iTunes Radio’da önemli değişiklikler gerçekleştirmeye gidiyor.

Apple, kısa süre önce kullanıcılarına gönderdiği e-posta ile iTunes Radio’nun bundan böyle ücretli olacağını belirtiyor. Ocak sonundan itibaren iTunes Radio’ya erişebilmek için kullanıcıların, Apple Music üyeliğinin olması gerekecek.

Buzfeed’e konuyla ilgili resmi açıklama yapan Apple, yeni Apple Music üyeliğiyle kullanıcılarının artık iTunes Radio’ya hiçbir reklam gösterimi olmadan erişebileceklerini belirtiyor. Ayrıca Apple Music üyeliği almak isteyen kullanıcılar ilk 3 ay servisi ücretsiz kullanabilecek.

Yayınlandığı tarihten itibaren ücretsiz olarak kullanıcılarına şarkı aralarında reklamları dinleterek; iTunes Radyo’dan yararlanma fırsatı veren şirketin, geçtiğimiz haziran ayında iTunes Radio özelliklerinin bir kısmının Apple Music’ e entegre etmesi, yaşanan yeni gelişmenin sinyallerini veriyordu. 28 Ocak tarihi itibariyle sadece ücretli Apple Music abonelerinin iTunes Radio servisinden faydalanabileceği belirtiliyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN