Dünya 01 OCAK 2011 / 18:00

KA-SAT uydusu fırlatıldı

Avrupa’nın ilk yüksek veri akışlı (High-Throughput Satellite) uydusu olan KA-SAT, genişbant servisinin hızını önümüzdeki dönemde artıracak. Astrium tarafından Eutelsat için yapılan ve 6.1 ton ağırlığındaki KA-SAT uydusu Avrupa’nın farklı bölgelerine yerleştirilen birbirlerine yüksek hız fiber optik altyapı ile bağlantılanmış 8 aktif ve 2 yedek toplayıcı ana yer istasyonları (Gateway) ile Avrupa altyapısını güçlendirecek.
Uydunun doğrudan internet erişiminden kurumsal ağlara ve yerel yayıncılığa kadar ticari uydu sektörünün pek çok alanında önemli gelişmeler kaydetmesi bekleniyor.  İngiltere’den Azerbaycan’a kadar olan geniş coğrafyada kullanıcılar 10 Mbps’a varan yüksek hızda genişbant servislerinden faydalanabilirken, Avrupa ve Akdeniz havzasındaki 1 milyonu aşkın insan Tooway ile yüksek hızda uydu internet servisine günlük 1 avrodan başlayan fiyatlarla ulaşabilecek.
ETİKETLER : Sayı:802

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN