Dünya 07 HAZİRAN 2010 / 12:15

Kendini yok eden mesaj uygulaması

Artık bundan böyle akıllı telefon kullananların bazılarını zor duruma düşüren mesajların başkaları tarafından bulunmasını önleyen yeni bir uygulama piyasaya çıkmış bulunuyor. TigerText adlı bu uygulama ile kullanıcılar gene TigerText kullanan bir diğer kullanıcıya belirlenen bir süre içinde otomatik olarak kendini silen bir mesaj gönderme olanağına sahip oluyor. TigerText  iPhone ve iPod Touch ile BlackBerry’nin en yeni modelinde kullanılıyor.
Özellikle bazı hallerde evli çiftler ve sevgililer arasında ciddi sorunlara yol açan mobil mesajlar TigerText ile her iki tarafın seçtiği bir dakikadan beş güne uzanan bir süre içinde kendini yok ediyor. Bu uygulamanın kullanıcılar tarafından izlenmesini kolaylaştıran ve mesaj açıldıktan sonra 59 saniyelik bir geri sayım göstergesi de ekranda yer alıyor. Böylece herhangi bir unutkanlık ve ihmal nedeniyle iPhone’ın ekranında kalan mesajlar nedeniyle ilişkilerin bozulması TigerText sayesinde engelleniyor. Ancak şimdilik resimlerin kendilerini yok etme  olanağı yok.
ABD’de çıkan bu uygulamanın ilk bir haftası içinde indirilen sayısı 100 bine yaklaşıyor. Kişisel özelliği koruma amacı ile geliştirilen TigerText Mart ayı sonunda iPhone uygulamaları arasında üçüncü en popüler uygulama oldu. Bu uygulamaya Tiger adının verilmesinin nedeninin kaplanların izlenmesi son derece zor vahşi hayvanlar olduğu ayrıca 2010 yılının başında Çin’de başlayan 12 yıllık dönemi ve yeni teknolojileri içeren Zodyak takviminden esinlendiği üretici şirket tarafından açıklanıyor. Öte yandan bu uygulamanın markasındaki Tiger sözcüğünün eşini aldattığı aldığı ve gönderdiği mesajlar ile ortaya çıkan ve medyayı haftalarca meşgul eden dünyanın bir numaralı golf oyuncusu Tiger Woods ile ilgili olduğu şeklindeki yorumlar da bir hayli ilgi görüyor.
ETİKETLER : Sayı:774

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics