Dünya 30 TEMMUZ 2016 / 07:08

KickassTorrents’in sahibi tutuklandı

Yasadışı ve korsan paylaşımlara neden oldukları öne sürülen torrent platformlarına yönelik operasyonlar yoğunlaşarak devam ediyor. Dünyanın en popüler torrent sitelerinden biri olan KickassTorrents’e yönelik yapılan operasyonda sitenin sahibi Ukraynalı Artem Vaulin, ABD’li yetkililer tarafından Polonya’da yakalandı. Ukrayna’ya iade edilmeyi talep eden Vaulin ise telif hakkı ihlali ve kara para aklama için düzen kurmak gibi suçlamalarla karşı karşıya. Sitenin sunucularının ABD’nin Şikago bölgesinde bulunmasından dolayı Vaulin ABD’li yetkililerce göz altına alındığı belirtiliyor.
ABD Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise Vaulin’in site üzerinden telif değeri 1 milyar doları aşan sayısız materyalin kanunsuz şekilde paylaşılmasına neden olduğu ve kanundan kaçma amacıyla siteyi dünya üzerindeki birçok farklı sunucuya naklettiği belirtildi.
2008 yılında kurulan KickassTorrents hızlı bir şekilde büyüyerek kullanıcı kitlesini artırmıştı. En fazla kullanılan torrent sitelerinden birisi olan KickassTorrents daha önce de kapatılmak istenmiş site değişik adresler üzerinden hizmet vermeye devam etmişti.
 
ETİKETLER : KickassTorrents 1082

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics