Dünya 14 TEMMUZ 2014 / 08:14

Kinect 15 Temmuz’da Windows’a geliyor

İlk çıktığı zamanlarda Kinect’in kullanımı Xbox 360 ile güçlendirildiğinde, geliştiriciler Xbox platformunda kullanılmasına pek de hevesli yaklaşmamışlardı. Bunun yerine Kinect, Windows geliştiricileri arasında oldukça popüler hale geldi. Son çıkacak olan Kinect, Xbox One sürümü ile hemen hemen aynı olacak. İkinci nesil Kinect eskisine kıyasla artık 1080p çözünürlük, daha geniş bir görüş alanı ve daha iyi biri iskelet veri bilgisine sahip olacak.
Orijinal Kinect önceden hastanelerde, müzik alanında ve daha birçok yerde kullanılmaktaydı. Yeni algılayıcı ise daha çok kullanıma kapı açıyor. El ve ayak parmaklarının hareketlerini izleme ya da var olan kullanım vakalarının doğruluğunu ölçme gibi alanlarda kullanılan deneysel, yaratıcı Kinect uygulamaları Microsoft’un beklentilerini aştı
Bu haber Xbox One ile Kinect’in ayrı olarak satılacağı anlamına da geliyor. Xbox One, tek başına satıldığında şu anki bedelinin yaklaşık 100 dolar altında bir fiyatla kullanıcılarla buluşacak. Bu da Xbox One’ın rekabet konusunda bir adım daha öne çıkmasını sağlayabilir.

5 Eylül’de Xbox One Türkiye’de
Hemen hatırlatalım Microsoft, ABD’nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen E3 fuarında Xbox One’ın 29 ülkedeki çıkış tarihini ve önümüzdeki dönemde gelecek oyunlara dair detayları paylaştı. Geçtiğimiz yıl eylül ayında 13 ülkede satışa sunulan Xbox One, 2014 yılı sonuna kadar 29 ülkede daha satışa sunulacak. Konsol, Türkiye’de 5 Eylül’de Türkçe bir arayüzle satışa sunulacak.
Microsoft, E3 Fuarı’nda düzenlediği özel etkinlikte Xbox platformuna yönelik yeni oyunların müjdesini de verdi. Bunlar arasında Xbox’un popüler oyun serisi Halo’nun ilk 4 oyununu Xbox One ile buluşturan Halo: The Master Chief Collection, Sunset Overdrive, Forza Horizon 2, Fable Legends, Dance Central Spotlight, Assassin’s Creed Unity, Call of Duty: Advanced Warfare, Evolve, Rise of the Tomb Raider gibi oyunlar ve INSIDE gibi bağımsız yapımlar da yer alıyor.
Xbox One’ın Türkiye satış fiyatı hakkında ise henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.
ETİKETLER : Sayı:980