Dünya 02 NİSAN 2011 / 02:25

Kingston Technology’de 2010 cirosunda rekoruna ulaştı

Bağımsız bellek ürünleri oyuncusu Kingston Technology Corporation, 2010 yılı küresel cirosunun, şirketin tarihinde en yüksek rakama ulaşarak rekor bir seviyeyle 6.5 milyar dolar olarak gerçekleştiğini duyurdu. 2009 yılına oranla 2.4 milyar dolar daha yüksek gerçekleşen cirodaki artışın, özellikle ortalama satış fiyatındaki (ASP) artış ve artan sevkıyat hacmine bağlı olduğu belirtildi. Kingston’un kurucularından David Sun, “2010 yılında en iyi satış yılımızı elde etmede iyileşmekte olan küresel ekonomiden faydalandık ve ayrıca bazı kırılma anlarını şanslı bir şekilde başarıyla atlattık” dedi.
Kingston, özellikle ilk çeyrekte olmak üzere 2010 yılında ürün serilerinin büyük bir kısmında ASP (ortalama satış fiyatı) artışı gerçekleştirdi ve bu eğilim yılın geri kalanında da devam etti.
OEM ve Flash bölümlerinde yaşanan büyümenin de kanıtladığı üzere, hem kurumsal müşteriler, hem de tüketicilerde sağlıklı bir talep artışı yaşandı.
ETİKETLER : Sayı:815

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN