Dünya 10 TEMMUZ 2016 / 13:55

Kişiye özel reklam uygulaması Watson Ads tanıtıldı

The Weather Company, kişiye özel reklam uygulaması Watson Ads'i tanıttı. Uygulama ile kullanıcılar IBM Watson yapay zekasıyla iletişim kurarak ürünle ilgili bilgi alabilecekler. Uygulama ilk kez Campbell Soup Company, Unilever ve GSK Consumer Healthcare tarafından kullanılacak.
IBM’in yapay zeka uygulaması Watson, doğal dili anlayabiliyor, muhakeme yapabiliyor, öğrenebiliyor ve kişilerle etkileşim kurabiliyor. IBM Watson, bu uygulama sayesinde ilk kez reklam amacıyla kullanılacak. Watson Ads, müşteri ve ürünle ilgili öngörülerin daha hızlı bir biçimde açığa çıkarılmasının yanında veri bilimi uzmanlarının daha önce kuramadıkları bağlantıları kurmalarına da imkân verecek.
Watson Ad reklamı gören tüketiciler, ürün ya da teklif hakkında metin ya da ses aracılığıyla Watson'a sorular sorabilecekler. Watson ise makine öğrenmesi ve doğal dil yetenekleri sayesinde doğru yanıtları verebiliyor. Örneğin, biri "Akşam yemeği için ne yapabilirim?" diye sorarsa, muhakeme ve makine öğrenmesi yeteneği sayesinde Watson edindiği verilerle, hava durumu, günün hangi saatinde olduğu, konum ve hatta kullanıcının elinde bulunan malzemeleri tarayıp çeşitli malzeme profillemeleri yaparak dinamik reklamlarla önerilerde bulunabiliyor.
Watson Ads, öncelikle The Weather Company özelliklerinde başlayacak. Daha sonra ise ev, televizyon, bağlantılı araçlar, sosyal medya platformları gibi diğer pazarlama kanallarına da yayılması bekleniyor.
ETİKETLER : Watson Ads 1079

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN