Dünya 20 KASIM 2011 / 15:50

Küresel veri merkezlerinin verimliliğini artırmak için işbirliği

Red Hat, gelecek nesil veri merkezini yeniden tanımlamak amacıyla Facebook tarafından oluşturulan Open Compute Project’e ve üyelerine teknoloji, tasarım ve geliştirme konusunda katkıda bulunacak. Red Hat Teknoloji Yöneticisi Brian Stevens, Open Compute Zirvesi’nin açılış konuşmasında Open Compute Project’in (Açık Programlama Projesi) küresel veri merkezlerinin enerji verimliliğini dönüştürecek açık kaynak geliştirme modelini kullandığını belirtti.
Open Compute Projesi ile Facebook, gelişen teknolojilerini paylaşmak amacıyla açık kaynak yazılımı geleneğini kullanarak veri merkezleri oluşturma misyonunu benimsedi. Projenin veri merkezleri daha düşük enerji kaybı, güç tüketimi ve sistem ısı çıktısını binaları ısıtmak için kullanmak gibi kaynakların yeniden kullanımı yoluyla verimliliği artırmayı amaçlıyor. Kuruluş, Prineville-Oregon’daki ilk Open Compute Project veri merkeziyle, diğer hizmetlerine kıyasla yüzde 24 daha az maliyetle enerji verimliliğinde yüzde 38 oranında artışa ulaştı.  Red Hat, Open Compute Project teknik özelliklerine dayalı iki sistemde Red Hat Enterprise Linux’ın sertifikasyonuyla başlayarak, Open Compute Project’e katılacak çeşitli büyük müşterilerinin koordinasyonunu sağladı. Bu işbirliğinin sonucu olarak, Open Compute Project tabanlı sistemler Red Hat Enterprise Linux dahil Red Hat çözümlerini veri merkezlerindeki sertifikalı teknolojiler olarak kullanabilecek.
Open Compute Projesi hakkında daha fazla bilgi almak için http://opencompute.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
ETİKETLER : Sayı:846

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN