Dünya 09 EKİM 2016 / 11:00

League of Legends’da nefesler kesildi

League of Legends’da Dünya Şampiyonası heyecanı başladı. Ülke liglerini şampiyon olarak tamamlayan ve zorlu Wildcard elemelerinden geçen dünyanın en iyi takımları, 29 Eylül’de Kuzey Amerika’da başlayan Dünya Şampiyonası ("Worlds") kapsamında, bu yılın en büyüğü olmak için mücadele edecek. 
Espor tutkunları için uykusuz geceler başladı. League of Legends’ın en büyük kupası için dünyanın en iyi takımları arasında gerçekleşecek mücadele, 29 Eylül’deki ilk maçlarla LoL tutkunlarını şimdiden ekran başına toplamaya başladı. San Francisco’daki grup elemeleri ile başlayan büyük final, Chicago’daki çeyrek finaller ve New York’daki yarı finallerle devam edecek. “Worlds” sonunda büyük kupayı kaldıracak takım ise Los Angeles Staples Center’da belli olacak.
ABD’nin farklı şehirlerinde yaşanacak heyecan, final maçına kadar büyük mücadelelere sahne olacak. Madison Square Garden, The Chicago Theatre, Bill Graham Civic Auditorium ve Staples Center gibi ikonik mekânlarda gerçekleştirilecek müsabakalar, LoL TV’den de usta yorumcular eşliğinde canlı olarak takip edilebilecek.       
Turnuvada grup aşamaları 29 Eylül – 9 Ekim tarihleri arasında oynanacak ve hemen sonrasında,
13 – 16 Ekim tarihleri arasında çeyrek finallere tanıklık edeceğiz. Yarı final heyecanının 21 – 22 Ekim tarihlerinde yaşanacağı büyük turnuvanın finali ise 29 Ekim’de Los Angeles’ta gerçekleşecek. 
 
 
ETİKETLER : League of Legends 1091