Dünya 20 ŞUBAT 2013 / 18:15

Lenovo’da stratejik istihdam

Lenovo Group yaptığı açıklamada, Yahoo!’nun kurucularından Jerry Yang’in şirket yönetim kuruluna ‘danışman’ olarak katılacağı bilgisini verdi. Bu hamlenin temel sebebi ise dünyanın iki numaralı PC üreticisinin, küresel akıllı telefon ve tablet talebini karşılamak için mobil işlerini geliştirme stratejisi. Reuters’in haberine göre, 1995 Nisan’ında Yahoo!’nun kurucularından olan, Haziran 2007’den Ocak 2009’a kadar da tepe yönetici olarak görev yapan Yang, bu yeni görevinde oy hakkına veya diğer direktörlerin yetkilerine ise sahip olmayacak. Lenovo bu görevlendirme karşılığında Yang’a yıllık 61 bin 875 dolar ödeyeceği gibi, yönetim kurulu toplantılarına katılımı ve yorumları karşılığında, 135 bin dolar değerinde hisse hakları da sunacak. Geçtiğimiz yıl Yahoo’nun yönetim kurulundan istifa eden 44 yaşındaki Yang, aynı dönemde Alibaba Group Holding ve Yahoo! Japan’ın kurullarındaki görevlerini de bırakmıştı.

Öte yandan, Çin’in en büyük ikinci akıllı telefon satıcısı Lenovo da işini daha da büyütmek için adımlar atıyor. Şirket 2012 yılının Ekim-Aralık dönemini kapsayan çeyrek dönemde 9,4 milyon telefon satışı yaptı ve bunların 9 milyonu da akıllı telefon oldu. Satışlarda ağırlık ise şirketin akıllı telefon işinin ilk kez kârlılık sergilediği Çin oldu.
ETİKETLER : Lenovo Yahoo

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN