Dünya 23 EYLÜL 2012 / 16:16

Lenovo bulut bilişim şirketi Stoneware’ı satın aldı

Dünyanın en büyük ikinci kişisel bilgisayar üreticisi Lenovo, ABD’nin küçük sayılabilecek yazılım şirketi Stoneware’ı bünyesine kattı. Satın almanın 2012’nin sonuna kadar gerçekleşeceği bilgisi verilirken, finansal rakamlar açıklanmadı.
2000 yılında kurulan ve bulut bilişim ile ağ yönetimi üzerine yoğunlaşan şirket, webNetwork ürünüyle öne çıktı. Bu ürün sayesinde kullanıcılar, özel ve genel bulut hizmetlerinin yaratılmasına olanak bularak masaüstünden erişim sağlayabiliyor. Platform, HTML5 tabanlı masaüstünde bulut tabanlı depolama ve uygulamalara erişim imkanı sunuyor.
Lenovo’dan yapılan açıklamada, bu satın almayla birlikte Stoneware’in teknolojileri kullanılarak bulut hizmetlerinin genişletileceği ve eğitim ile kamu sektörlerinde daha fazla pazar payı alınacağı belirtildi. Ayrıca Stoneware ürünlerinin de zaman içerisinde geliştirilerek tüketicilere bulut hizmeti olarak döneceği bilgisi verildi. Bunun yanında Lenovo, portföyüne yeni teknolojiler katarak kurumsal ve bireysel bulut bilişim alanlarındaki yeteneklerini artırarak, tüm cihazlar arasındaki içerik erişimini sağlamak, böylece kendi cihazını getir (BYOD) eğilimini yakalamak istiyor.
Stoneware’ın çözümlerinin henüz ne zaman Lenovo çözümlerinde görüleceği bilinmezken, PC sonrası dönem için hazırlığın şimdiden yapıldığı bligisi verildi. Bu arada Stoneware’ın mevcut müşterilerine webNetwork ve LanSchool araçlarının hizmet vermeye devam edeceği açıklandı.
ETİKETLER : Sayı:889

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics